Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

G.Saray'da teknik arıza

Cezalı Burak, Mert ve Gökhan'dan yoksun sarı kırmızılı takım, İTÜ karşısında üç periyot başa baş mücadele etmesine rağmen yenilmekten kurtulamadı. Galatasaray'a yazık oluyor... Elinde değerli bir antrenör ve kıymetli oyuncular var.

Doğan HAKYEMEZ
SON GÜNCELLEME
Bu ligde en az Fenerbahçe ve Beşiktaş kadar başarılı olabilecek kadroya sahipler. Ancak, yönetim ne hikmetse basketbola üvey evlat muamelesi yapmaktan vazgeçmiyor.

Sarı kırmızılı takım, dün İTÜ karşısında, cezalı Burak, Mert ve Gökhan'dan yoksun mücadele etmesine rağmen üç periyot başa baş bir oyun ortaya koydu. Bir makine gibi işleyen İTÜ'de Harun Erdenay, attığı 20 sayıyla takımına galibiyeti getiren isim oldu. Bu senenin flaş oyuncularından biri olma yolundaki Serdar da 19 sayı, 5 ribaundla İTÜ'nün zaferine katkıda bulundu. Bu arada Kemal Tunçeri'nin sakatlıktan kurtulması da (12 sayı, 6 asist) İTÜ adına önemli bir avantajdı.

Johnson mükemmeldi

Galatasaray'da, oyun kurucu Ronald Johnson, attığı 22 sayıya, 7 ribaund, 5 asist ekleyerek, mükemmel bir performans gösterdi. Ancak, diğer arkadaşları ona ayak uyduramayınca, teslim bayrağını çektiler. Maçın hakemleri de bu kritik mücadeleden alınlarının akıyla ayrıldı: 78-73.

SALON: Abdi İpekçi

HAKEMLER: Engin Kennerman (**), Serkan Emlek (**), Sami Özel (**)

GALATASARAY: Johnson (***) 22, Jacobson (**) 18, Umut (*) 2, Cihad (*) 6, Little (*) 4, Boddicker (**) 17, Ufuk (*) 4

İTÜ: Berkan (*), Harun (***) 20, Reha (**) 11, Katic (*) 2, Serdar (***) 19, Gökhan Gökçeoğulları (*) 2, Kemal (**) 13, Güray (**) 6, Levent (**) 5

1.PERİYOT: 18-16 DEVRE: 30-35 3.PERİYOT: 52-54

5 FAUL: Güray (38.58)

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler