Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

G.Saray'da tek yol: Seçim

Galatasaray’ın eski futbol şube sorumlusu Abdürrahim Albayrak, acil ihtiyacın seçim olduğunu söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Radyospor’da Özgür Sancar’la Haber Özel Programı’na katılan Albayrak, “Seçime tek aday ve tek listeyle gidilmeli. Duayenlerimiz bu oluşumda yer almalı. Ancak bu şekilde daha güçlü, başarılı Galatasaray’ı oluşturabiliriz” dedi.
 
Albayrak, “Başka takımın istemediği futbolcuyu almayan, bir futbolcu için takımları karşısına almayan bir yönetim olmalı” derken, şampiyonluğa oynayan takımların maçlarını izlerken imrendiğini söyledi. Ayrıca, Fatih Terim’in yönetimin yaklaşımının ciddi olmadığını düşündüğü için teklifi kabul etmediğini sözlerine ekledi.
 
İşte Abdürrahim Albayrak’ın birbirinden çarpıcı açıklamaları:

 
ADNAN ÖZTÜRK, SADECE UYARDI

Adnan Öztürk, fazla bir eleştiride bulunmamıştır. Galatasaray saygısı ve sevgisi içerisinde konuşmuş, bir eleştiri yok; sadece uyarılar var diye düşürüyorum.
 
GALATASARAY’DA TAŞLAR YERİNDEN OYNADI

Galatasaray’da taşlar yerinden oynadı. Eskiden duayenler camiaya toplar, onların tavsiyelerini herkes dinlerdi; fakat şu anda Galatasaray eski örf ve adetlerinden uzaklaştı.
 
LOCALARIN 3.5 YILLIK SATIŞINDAN GELEN PARA GETİRİSİ OLMAYAN FUTBOLCULARA VERİLDİ

Türk Telekom Arena’nın localarının büyük bir bölümü üç buçuk yıllığı satılmış ve bu para harcanmıştır. Bu paralar, Galatasaray’a getirisi olmayan futbolculara verildi. Takımımız bunların hiçbirinden yararlanamadı. Aksi olsaydı Galatasaray, şu anda 8.sırada olmazdı. Galatasaraylıları endişeye sürükleyen yegâne kaygı budur. Bu forma kutsaldır. Allah, herkese bu formayı nasip etmez. Bu kadar büyük paralar alan futbolcuların bazılarına forma dahi vermiyoruz. Bazılarına ne oynadığını bile bilmiyoruz. Bu durum bütün Galatasaraylıları çok üzdü.
 
SEÇİME GİTMEK EN DOĞRU YOLDUR

Seçime gitmek, şu anda en doğru yoldur. Kazansanız da kaybetseniz de Galatasaray kazanacak. Adnan Polat başkanımız seçimi kaybetse dahi kendisine ihtiyaç olduğu zaman koşa koşa gelecektir. Erken seçime gitmekle, olağan seçim arasında bir fark yok. Girersiniz güven tazelersiniz.
 
TEK ADAY TEK LİSTELİ SEÇİM OLMALI

Galatasaray’da seçim olur ve 5 aday çıkarsa, her adayın en az 45 kişilik bir ekibi olacak. 4-5 başkan adayıyla seçim olursa; sadece 45 kişilik liste seçimi kazanacak. Geriye kalan 180 kişilik bir grup muhalefet yapmaya başlayacak. Bunu önlemenin tek yolu tek liste yapmaktır. Benim isteğim, Adnan Polat, Ali Dürüst, Cemal Özgörkey ya da Adnan Öztürk aday olsun, onun etrafında birleşerek Galatasaray’ı yukarıya çıkartacak,. Maddi manevi her şeyini kulübe verecek bir ekip oluştursun. Galatasaray’ın asıl buna ihtiyacı var.Tek başkan adayı güçlü bir liste. Duayenlerin önderliğinde böyle bir listeye ihtiyaç var.
 
BAŞKA TAKIMIN İSTEMEDİĞİ FUTBOLCUYU ALAN, BİR FUTBOLCU İÇİN BAŞKA TAKIMLARI KARŞISINA ALAN BİR YÖNETİM İSTEMİYORUM

Bir futbolcu için başka bir kulüple aramızı açmayacak, bir takımı karşına almadan, bir takımın boşta bıraktığı futbolcuları toplayıp takım kurmaya çalışmayan güçlü bir yönetime ihtiyacı var; Galatasaray’ın… Benim bildiğim, başka takımın en iyi futbolcusunu alır. Kutsal formamız, başka takımda forma giyemeyen bir futbolcuya verilmez. Galatasaray başka takımda oynayan bir futbolcuyu ayartıp, transfer etmez. Bunları yapmayan bir Galatasaray istiyorum ben.
 
ÖZTÜRK, TELEVİZYONUN ŞİFRESİ KONUSUNDA HAKLI

Adnan Öztürk’ü tebrik ediyorum. “Adnan Sezgin’in Galatasaray TV’deki programı şifresiz, TT Arena’nın açılışında televizyonumuz şifreli” diyor. Bir çalışanımız için şifreyi kaldırıyorsunuz. Tüm Türkiye’nin seyretmesi gereken açılış şifreli… Adnan Sezgin’in konuşmaları için şifreyi kırıyorsanız. Yeni stadın açılışını da şifresiz vermelisiniz. Adnan Öztürk, bunu çok iyi yakalamış, tebrik ederim.
 
ŞAMPİYONLUĞA OYNAYAN TAKIMLARIN MAÇINI İZLERKEN İMRENİYORUM

Şampiyonluğa oynayan takımların maçlarını izlerken imreniyorum. Bucaspor maçına gittim, zor bela 1-0 yendik. Galatasaray, Barcelona, Chelsea, Milan, Real Madrid’le oynadı. Rakiplerin ayakları titrerdi: Şimdi biz Buca’yla oynarken ayaklarımız titriyor. Benim bildiğim Galatasaray, bu değil. 35 yıldır Galatasaray’ın içindeyim şu an içinde bulunduğumuz durum gibisini hiç görmedim.
 
SAKIZ ÇİĞNEDİ DİYEMEZSİNİZ, MİSİMOVİC KONUSUNDA GERÇEĞİ AÇIKLAMALISINIZ

Asıl transfer para verdiğiniz oyuncuyu oynatmaktır. Misimovic’i çok para vererek aldık. Hagi, istemiyorsa bunun bir açıklamasını yaparsınız. ‘Sakız çiğnedi’ demezsiniz. Gerçek sebebi insanlara anlatırsanız. Bu futbolcu transfer edilirken çok büyük zorluklar çektik. Bu olayı ciddi bir sorun olarak masaya yatırmak gerekir.
 
MEHMET HELVACI’YA KULAK VERMELİYİZ

Galatasaray’ın 2. Başkanı, kulübün menfaati için, takımın geleceği için kongreye gitmemiz gerekiyor. Bunu Galatasaray’ın 2. Başkanı söylüyor. Buna kulak vermek gerekir. Demek ki ciddi sorunlar var; bu da futbol takımına yansıyor. Takımımız başarısız oluyor.
 
HAGI İLE DEVAM EDİLMEYECEKSE BU KADAR TRANSFER NEDEN YAPILDI

Tugay’ı yakından tanıyorum, Hagi ile ilgili kötü bir şey söylediğini sanmıyorum; fakat ‘Hagi, hep kendi bildiğini yapmaya çalışıyor ya da uyumsuz’ demişse Hagi’ye büyük haksızlık yapmıştır. Hagi, herkesin gönlüne taht kurmuştur. Galatasaray, Hagi ile devam edecekse, istediği futbolcuları alması gerekir. Eğer yönetim, Hagi ile devam edilmeyecekse transfer masrafı yapılmamalıdır.
 
RIJKAARD’LA SÖZLEŞME İMZALARKEN, FATİH TERİM’LE TRANSFER GÖRÜŞMESİ YAPILDI

Fatih Terim, her Galatasaraylı’nın gönlünde yatan bir isimdir. Bu yönetimdeki bazı arkadaşlarımızın başka masada Rijkaard’la imza atmak üzere olduğu sırada, diğer bazı arkadaşların, evinde, Fatih Terim’le transfer görüşmesi yaptığını biliyorum. Bu sırada Terim’in bir arkadaşı, bir otelde Rijkaard’la mukavele yapıldığını görüyor ve Fatih hocayı arıyor. Siz Fatih Terim’e bunu nasıl yapabilirsiniz. Terim, devre arasında kendisiyle yapılan görüşmede, yönetimin yaklaşımının ciddi olmadığını düşündü, bu nedenle kabul etmemiştir. Başka yönetim olsaydı, özellikle de kendisine ihtiyaç duyulduğu böylesi bir dönemde asla teklifi geri çevirmezdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler