« Hürriyet.com.tr
MENÜ

G.Saray'da sol bek sürprizi

G.Saray’da üst üste yapılan transferlerin ardından sürpriz bir mevkiye oyuncu alınması kararlaştırıldı. Sarı kırmızılılar, sol bekte Hakan Balta’nın alternatifsiz olması sebebiyle harekete geçti, rotayı Brezilya’ya çevirdi.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

Eski F.Bahçeli Dos Santos’un Brezilya Milli Takımı’ndan mevkidaşı olan Bruno Cortes’le, kaleci ant-renörü Taffarel’in aracılığıyla temas kuruldu. Cimbom, 25 yaşındaki başarılı oyuncunun transferini 2.5 milyon Euro’ya bitirmeye çabalıyor.

Transferi Fatih Terim istedi

Devler Ligi’nde mutlak başarı hedefleyen Fatih Terim ve ekibi, Avusturya kampında hücuma dönük kanat oyuncusu Albert Riera’yı sol bek olarak denemişti. Ancak Terim’in, bu mevkide Hakan Balta’nın yokluğunu aratmayacak bir yıldızın transferini istemesi üzerine sarı kırmızılı yönetim düğmeye bastı.
Kaleci antrenörü Taffarel’in raporunda Cortes için, “Onu alırsak gelecek adına doğru adım atarız. artık milli takıma da çağrılan bir genç. Savunma yönündeki başarısının yanında hızlı ve ileri çıkışları etkili bir bek” ifadelerine yer verdiği öğrenildi.

Bruno Cortes kimdir

· Tam adı: Bruno Cortês Barbosa
· Takma adı: Cortez
· Uyruğu: Brezilya · Yaşı: 25 · Boyu: 1.81 · Kilosu: 75
· Mevkii: Sol bek · Oynadığı takımlar: (2006-07) Arturzinho, (kiralık) Paysandu, (2007) Al-Shahaniya, (2008-09) Castelo Branvo, (2009-10) Quissamâ, (2011) Nova Iguaçu, (2011) Batofogo, (2012) Sao Paulo)

MELO'DA ÇILDIRTAN DETAY


Bunları da Beğenebilirsiniz