« Hürriyet.com.tr
MENÜ

G.Saray'da olağanüstü genel kurul başladı

Galatasaray'da, kulüp yönetim kurulunun, Goldman Sachs Internatinal ile mutabakata vardığı 100 milyon dolarlık kredi ve 50 ila 70 milyon dolar arası tahvil ihracı anlaşmasının uygulamaya sokulmasıyla ilgili kongre üyelerinden yetki isteyeceği olağanüstü genel kurul toplantısı başladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'nda gerçekleştirilen kongreye, toplantı divanının seçimi ile başlanırken, başkanlığa Anıl Büyükeroğlu getirildi.

Genel kurul üyelerini olağanüstü toplantıya çağıran kulüp yönetim kurulu daha önce yaptığı açıklamada, sağlanacak kredinin kulüp ve iştiraklerinin mevcut banka borçlarının yapılandırılması ve Futbol A.Ş. ile Sportif A.Ş.'nin birleşmesi kapsamında hissedarlara yönelik yapılacak çağrının finansmanında kullanılacağını duyurmuştu.

Genel kurala Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu'nun tam kadro katıldığı görülürken, başlama saatinde katılımcı üye sayısının ise 417 olduğu açıklandı.

TOPLANTININ KAPANMASI ÖNERGESİ

Toplantının başlangıcında eski yönetim kurulu üyelerinden Turgay Kıran tarafından 63 üyenin imzasıyla, yaşanan ekonomik kriz durumu nedeniyle genel kurul toplantısının başlamadan kapatılması yönünde bir önerge verildi.

Önergenin sunulmasının ardından söz alan kulüp başkanı Adnan Polat, yaptığı konuşmada, yönetim olarak her zaman şeffaflıktan yana olduklarını belirterek, “Bu genel kurulu toplamak istememizin nedeni de Galatasaraylıların içinde bulunulan durum hakkında bilgi sahibi olması ve kararlarını vermeleridir. Bugün burada toplanan kişilerin en azında bilgi almasının engellenmemesi gerekir” ifadelerini kullandı.
Daha sonra yapılan oylamada önerge, 94 evet oyuna karşı 219 hayır oyuyla reddedildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz