« Hürriyet.com.tr
MENÜ

G.Saray'da isyan!

Yabancı futbolcuların alacaklarının verilip, kendilerine ödeme yapılmamasına tepki gösteren futbolcular sabah antrenmanına çıkmadı.

Hürriyet İnternet
SON GÜNCELLEME

Galatasaray'da Özhan Canaydın yönetimi yeni bir skandalla karşı karşıya. Dün izinli olan sarı kırmızılı futbolcular,  yabancı oyuncular Mondragon, Tomas ve İliç'e ödeme yapılmasına tepki olarak, bugün basına kapalı olarak yapılması planlanan sabah saat 10.30'daki antrenmana çıkmadı.

PROTESTO İÇİN

Galatasaray'da takımın as oyuncuları, alacakları ödenmediği gerekeçesiyle sabah saat 10.30’da Florya Metin Oktay Tesisleri'ndeki antrenmana çıkmayarak yönetimi boykot etti. Sarı kırmızılı futbolcular, kendi aralarında yaptıkları toplantının ardından, 2,5 saat gecikmeli olarak antrenmana çıktı. Kulüp yönetim kurulu üyesi Fatih Gökşen de Florya Metin Oktay Tesisleri'ne gelerek futbolcularla görüştü. Gerets'in de oyuncuların ardından tesislere geldiği gözlendi. Ancak Gerets, antrenman saatinin geçmesi nedeniyle, futbolcularının kendi başlarına çıktığı antrenmanı uygun bulmayarak, çalışmaya katılmadı. Bugünü çift antrenmanla geçirmesi planlanan sarı-kırmızılı takımda futbolcular akşam antrenmanına çıkmayacaklarını söylediler.

Bu arada, sarı-kırmızılı futbolcuların antrenman sonrasında konuyla ilgili basın açıklaması yapmak istedikleri, ancak bunun yönetim tarafından engellendiği ileri sürüldü. Sarı-kırmızılı futbolcular, idmanın ardından medya mensuplarına gözükmemek için tesislerin arka kapısından çıkış yaptılar.

GÜRSOY: PARALARI BULMAYA ÇALIŞIYORUZ

Sarı-kırmızılı kulübün ikinci başkanı Ergun Gürsoy, davranışları nedeniyle futbolcuları haksız bulmadığını söyledi. Gürsoy, futbolcuların bu hareketle tepkilerini gösterdiklerini vurgulayarak, “Onları haksız bulmuyorum, ancak biz de yönetici olarak gereğini yapıyoruz. Paraları bulmaya çalışıyoruz” dedi.

NECATİ RAHATSIZLIĞI AÇIKLAMIŞTI

Galatasaray'ın gol ayaklarından Necati, önceki gece katıldığı bir televizyon programında, kendilerine her hangi bir ödeme yapılmadan yabancı futbolcuların alacaklarının  kulüp tarafından ödenmesinin kendilerini üzdüğünü söylemişti.

Daha önce de Tomas ve İliç, alacaklarını alamadıklarını gerekçe gösterip, Antalya'daki devre arası kampına katılmayacaklarını açıklamış daha sonra problem giderilmişti.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler