« Hürriyet.com.tr
MENÜ

G.Saray'da barış rüzgarları

G.Saray Kulübü Başkanı Mehmet Cansun ile İkinci Başkan Fatih Altaylı, düzenledikleri basın toplantısında son günlerde yaşanan olaylara açıklık getirdiler. Cansun, "İçimizde tartışmalar yapabiliriz, ama kavga etmeyiz" derken, Altaylı, medyadaki bazı yönetici ve yorumcuları cahillikle suçladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

CANSUN:HER ŞEY GALATASARAY İÇİN

Beyoğlu'daki kulüp binasında gerçekleştirilen basın toplantısında görüşlerini açıklayan başkan Cansun,  Fatih Terim, Mircea Lucescu ve kendi aralarında çeşitli görüşmeler yaptıklarını belirterek, "Bunlar medyaya yansıdı. Bundan sonra da öyle bir hava oldu ki, biz istemeden kendi içimizde birbirimizle ayrı ayrı görüntü verdik. O yüzden camianın üzüldüğünü biliyoruz. Hep söylediğimiz gibi, yönetimdeki herkes görüşünü açıkça dile getirebilir. Sonuç olarak bizim amacımız tek. Biz aynı camianın iyiliğine ve yücelmesine hizmet ediyoruz. Dolayısıyla bizim aramızda da münazara olabilir, ama kavga olamaz. Bunlar medyada çıktığı için Fatih Altaylı ile biraraya geldik ve açıklık getirmek istedik. Birbirimizle bir kavgamızın, gürültümüzün olmadığını herkesin bilmesini arzu ettik. Biz fikirlerimizi tartışabiliriz, her konuda aynı fikirde olmak mecburiyetinde değiliz. Her şey Galatasaray'ın daha iyi yönetilmesi içindir." dedi.
   
ALTAYLI: "TEK BİR ARZUMUZ VAR"
   
Sarı kırmızılı Kulübün İkinci Başkanı Fatih Altaylı ise başkan Mehmet Cansun ile göreve geldikleri günden bu yana aralarında zaman zaman fikir ayrılıkları yaşadıklarını ifade ederek, "Mehmet ağabey bana bu teklifi yaptığında, kendisine (Ben ağzına gelini söyleyen, içinde saklı durmayan, kolay kolay da uzlaşmayan bir adamım) dedim. Başkan da (Benim de aradığım bu zaten, yoksa 15 kişilik yönetim kuruluna ne gerek var. Herkes fikrini söyleyecek) dedi. Biz yola böyle çıktık. Sayın Cansun'un söyleyeceği, geride kalanların da kafasını sallayacağı bir yönetim kurulu oluşturmadık. Sadece Fatih Terim ile başlayan olaylarda değil, diğer konularda da görüş ayrılıklarımız oldu. Bunların tamamının ortak noktası Galatasaray'ın daha iyiye gitmesi konusunda farklı fikirler öne sürmemizdi. Bazen ben başkanın fikrinde olmadığımı, bazen de o benim fikrimde olmadığını söyledi. Ama sonuçta bizim bir tane arzumuz var, o da Galatasaray'ı daha ileri götürmek." diye konuştu.

MEDYAYA AĞIR ELEŞTİRİ

Madya'nın olayları tırmandırmaya çalıştığını da söyleyen Altaylı, "Ama medyadaki kimi maymunların ağır sözlerle eleştirmeye çalıştığı bu yönetim kurulu, hiç kimsenin umudu olmadığı, herkesin (Galatasaray bitti, battı) dediği ve kimsenin de sahip çıkmadığı bu dönemde Galatasaray yönetimine talip oldu. Yine kimsenin beklemediği şekilde ligde sezon başından bu yana lider, Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde üst turda, sahamızda oynadığımız iki maçı kazanırsak çeyrek finale çıkacak. Fikir ayrılıklarımızı körükleyerek, başkan ile aramızda müthiş bir çekişme varmış gibi bir hava yaratmaya çalıştılar. Başkanla bu bizim ilk tartışmamız ve fikir ayrılığımız değil, son da olmayacak. Süremizin sona ereceği Mart'a kadar 3,5 ay var. Bu döneme de biz 10 tane daha fikir ayrılığını sığdırırız gibime geliyor." dedi.

Medyadaki bazı yazar ve yorumculara da ağır eleştirilerde bulunan Altaylı, Galatasaray'ı karıştırmak isteyenlerin kendilerine saldırdığını söyleyen Altaylı, Dünyanın en riyakar toplumu içinde yaşadıklarını, hem hiçbir şeyin gizli kalmasının istenmediğini, hem de açık açık konuşulmasının eleştirildiğini söyzlerine ekledi.

"POLEMİKLERİ TIRMANDIRIYORLAR"
   
Altaylı, her şeyin futbolculara ceza vermelerinin ardından başladığını belirterek, "Gazeteler bunu tam sütuna (Assaydınız bari) diye verdiler. Oysa Hakan Ünsal'ın yaptığı ortadaydı. Barcelona maçından sonra ağır eleştiriler vardı, takımdaki ilk disiplinsizliği de değildi. Bizim için, (Kardeşim bu yönetim takımda disiplini sağlayamıyor, neden bunlara ceza vermiyorsunuz?) diye yazanlar, (assaydınız) diyebiliyor. Rakiplerimiz ceza verince, (Fener yönetiminden müthiş ceza, doğru ceza, yerinde ceza) diyorlar." şeklinde konuştu.
   
TERİM OLAYI  
   
Başkan Cansun'la son yaşadıkları fikir ayrılığına da açıklık getiren Altaylı, "Son meselede başkan ile benim aramızda yegane görüşfarklılığı, sayın Cansun, Terim'in camia tarafından sevildiği için yıpratılmaması gerektiğini düşünmüştür, ben ise Galatasaray'ın başkanına, Galatasaray'ın ikinci başkanına haksızlık yapan (isimler öneml değil), onları kendi adına bir anlamda belki kullanan insanların, kim olursa olsun eleştirilmesi ve teşhir edilmesi gerektiğini düşündüm" dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz