« Hürriyet.com.tr
MENÜ

G.Saray'da antreman krizi bitti

Galatasaray'da, futbolcuların transfer taksitleri ve maç primlerini uzun süredir alamadıkları gerekçesiyle 2 gündür sürdürdüğü antrenman boykotu sona erdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Sarı-kırmızılı ekip, bu akşam tam kadro antrenman yaptı. Florya Metin Oktay Tesisleri'nde, Teknik Direktör Erik Gerets yönetiminde gerçekleştirilen antrenman, son anda medya mensuplarına da açıldı. Sağanak yağış altındaki antrenmanda futbolcular, pas çalışmasının ardından yarı sahada çift kale maç yaptı. Maçta hakemlik yapan Gerets'in bazı kararları, özellikle Hasan Şaş ve Iliç'in sık sık itirazlarına neden oldu. Gerets ise futbolcuların tepkilerine gülümseyerek karşılık verdi. Bu arada, bugün Galatasaray ile sözleşme imzalayan Emre Aşık da antrenmana katıldı. Ülkelerinde bulunan Kamerunlu Song ve Saidou ile sakatlığı süren Yalçın çalışmada yer almadı. Beşiktaş ile sözleşmesinin feshi konusunda Tahkim Kurulu'nun henüz son sözünü söylemediği Okan Koç'un ise bugün salonda çalıştığı bildirildi.

GERETS: “BU ANTRENMANI ÖZLEMİŞTİK”

Galatasaray Teknik Direktörü Erik Gerets, antrenman sonrası medya mensuplarına yaptığı açıklamada, çok arzulu bir çalışma yaptıklarını belirterek, “Hem biz hem de oyuncular bu antrenmanı özlemiştik. Artık sezon sonuna kadar her gün antrenmanlarımızı yapacağız. Artık böyle şeyler yaşanmayacak” dedi. İstemeyen oyuncu olursa izin vereceklerini, onun dışında, isteyen her futbolcunun, zamanında antrenmana katılacağını ifade eden Gerets, şunları söyledi:
“Oyuncuların dün aldığı kararı anlayışla karşıladım. Bundan sonra tüm oyuncularımız sorumluluklarını bilerek, yolumuza devam edeceğiz. Basının da yanlış değerlendirme içine girmemesini istiyorum. Bu, tamamen takım içinde alınan bir karardı. 2-3 kişinin aldığı bir karar değildi. Bu arada, yeni bir transferimiz oldu. Hayırlı olsun. Tüm oyunculara verilen şanslar, ona da verilmiştir.”

Bunları da Beğenebilirsiniz