« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"G.Saray'a geldim çünkü..."

Galatasaray'ın Real Madrid'den transfer ettiği milli futbolcu Hamit Altıntop, sarı-kırmızılı kadroda bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Hamit, "Biliyorum ki beklentiler çok yüksek. Ben de beklentiler büyük olduğu için buraya geldim" dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Hamit Altıntop, sarı-kırmızılı kulübün aylık resmi yayın organı Galatasaray Dergisi'nin eylül sayısında yer alan röportajında, geçen sezon öncesi Bayern Münih'ten ayrılıp Real Madrid'e giderken de sarı-kırmızılı kulübün kendisiyle ilgilendiğini hatırlattı. Milli futbolcu, “Transferde kullanabileceğim farklı opsiyonlar vardı. Galatasaray opsiyonum da vardı. Fatih Terim ile konuştum ve kendisine izah ettim, başka alternatiflerim olduğunu söyledim. O da bana tolerans sağladı, hoşgörü gösterdi. Tercihimi anladığını ve doğru opsiyonu da seçtiğimi söyledi. Maalesef Real Madrid istediğimiz gibi olmadı ama şu an keyifli, mutlu ve huzurlu bir şekilde buradayım. En önemlisi de sağlıklıyım” dedi.

Başarı için takım içi arkadaşlığın önemine değinen Hamit Altıntop, Almanya ve İspanya Milli Takımlarında futbolcuların oynadığı kulüplerdeki güzel ortamlarını gördüğünü dile getirerek, şunları kaydetti: “Orada milli oyuncular o kadar birbirlerine tutkun ve bağlılar ki. Her şekilde birbirlerini kabul ederek, en iyisini yapmaya çalıştıkları bir ortam yaratmışlar. Çalışma azmi, inancı, kendini geliştirme imkanı...Başarılar bu şekilde geliyor. Ben Galatasaray'da da böyle bir ortam yaratabileceğimize inanıyorum. Fatih Terim'in de payı büyük. O çok tecrübeli, birçok şeyi önceden gören, Türk futboluna büyük başarılar kazandıran biri. Futbol bilgisiyle kulüp olarak ileri gidebiliriz. İnanıyorum ki, Türkiye ligine de diğer takımlara da çok şey kazandıracak. Bunu başarabilirsek, dolaylı olarak milli takımımız da büyük başarılar elde edecektir.”

ÜNAL AYSAL İSTİFAYI DOĞRULADI

Yıldız oyuncu, Türkiye'de ilk kez forma giydiğini ancak kendisi için yabancı bir ortam olmadığını aktararak, “Ben Avrupa'da doğdum büyüdüm ama buradaki yaşam şartlarını biliyorum. Çalışma ortamı, çevrenizdeki insanların sizin dilinizi konuşması, huyunuzu, suyunuzu bilmesi önemli. Bunun içinde de kalite, tecrübe varsa, başarı gelecektir. Bunlara inanarak tercihlerimi yaptım”
ifadelerini kullandı.

“Beklentiler yüksek”

Kendisi için asıl önemli konunun takımın başarısı olduğunu vurgulayan Hamit Altıntop, “Biliyorum ki beklentiler çok yüksek. Ben de beklentiler büyük olduğu için buraya geldim. Benim için önemli olan takımın başarılı olması. Takım başarılı olursa, taraftarımız da kazanır, camiadaki her bir kişi avantaj sağlar. Ben de bunlara inanarak adım attım. Burada da elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım” şeklinde konuştu.
Sarı-kırmızılı kulüpteki hedeflerinin sorulması üzerine, “Son senelerde şunu öğrendim; o anın, maçın tadını çıkarmak. Maçtan maça düşünmek ve bulunduğun pozisyonda en iyi sonuca ulaşmak. Bunlara daha çok önem veriyorum. Derler ya, 'Evdeki hesap çarşıya uymadı' diye. Ben hesap yapmıyorum” diyen başarılı futbolcu, takım kaptanlığı için adının geçmesiyle ilgili de, “Dışardan bakıldığında göze hoş geliyor, değerlendirmeler farklı oluyor. Kaptanlık, sorumluluk almak çok önemli. Paylaşmayı seven bir insanım, en iyi şekilde elimde olanı paylaşmaya çalışıyorum. Bunun için mutlaka kaptanlık bandını takmama da gerek yok” diye görüş belirtti.

Öte yandan, Real Madrid'de geçirdiği bir sezonla ilgili de bilgi veren Hamit Altıntop, “Madrid maceram bel fıtığıyla biraz gölgede kaldı. Oradaki ilk 3,5 ayımda takımla hiçbir alakam yoktu maalesef. Takımla aynı düzeye gelmeyi boş verin, aynı antrenman seviyesine gelmeye çalışıyorsunuz. Kolay olmadı ama o bir sezon da bana başka bir pencere açtı. Ben Jose Mourinho ile oturup konuştum. Kendisinden bir ricada bulundum. 'İnandığım bir teklif olursa yardımcı olabilir misiniz?' dedim. O da bana açık ve net bir şekilde yardımcı oldu. Kendisine bu konuda minnettarım” ifadeleriyle sözlerini tamamladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler