« Hürriyet.com.tr
MENÜ

G.Saray'a Fatih Terim getirilmeli

G.Saray’ın eski yöneticisi Ahmet Dedehayır, Fatih Terim’in, bir an önce takımın başına getirilmesi gerektiğini söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Galatasaray’ın eski yönetim kurulu üyesi Ahmet Dedehayır, “Şu anda futbolda tam yetkili olsam, yapacağım tek bir iş var. Hiç vakit kaybetmeden gider ve Fatih Terim’le en az 10 senelik bir anlaşma yaparım dedi.  Dedehayır, ayrıca başkan Polat’ın yaşananlardan çok yıprandığı ve yalnız kaldığını belirterek, “Olağanüstü genel kurul kararı en çok başkanımızı rahatlatacaktır. Sanıyorum kendisi de bu yönde karar alacak; çünkü kendisi doğruyu görür ve uygular” diye konuştu.

FATİH TERİM DIŞINDA BİRİSİNİ DÜŞÜNMEK ABESLE İŞTİGALDİR

Radyospor’da Özgür Sancar’la Haber Özel Programı’nda açıklama yapan Dedehayır, “Fatih Terim’e her türlü kişisel insiyatifi ve kontrol mekanizmasını verecek şekilde bir sözleşme imzalarım ve kendisini tam yetkili olarak Galatasaray’ın başına getiririm. Burada Galatasaray’ın herhangi başka bir şey araması kadar abesli iştigal bir iş olamaz. Bugün Fatih Terim, dünya çapında kendini kanıtlamış, hocalığı her bakımdan mükemmel olan bir insandır. Galatasaraylılığı zaten tartışılmaz. Elinizde böyle bir değer varken neden başka şeylere yöneliyorsunuz. Bugün M.United Sir Alex Ferguson’la çalışıyorsa, Arsenal Arsen Wenger’le çalışıyorsa neden Galatasaray Fatih Terim’le çalışmıyor” dedi.

TERİM’İN GELMEMESİ BİR SÜRPRİZDİR

Futbol için yapılması gereken tek şeyin, Fatih Terim’in, bir an önce tek yetkili olarak takımın başına getirilmesi olduğunu belirten Ahmet Dedehayır, “Fatih Terim bir an önce takımın başına getirilmeli. Bunun olmaması bir sürprizdir. Bir de futbolun, Haldun Üstünel’in de ifade ettiği gibi çok daha profesyonel bir yapıya kavuşturulması gerekiyor” diye konuştu.

BANA GÖRE BAŞKAN OLAĞANÜSTÜ KONGRE KARARI ALACAK

Galatasaraylıların endişelenmemesi gerektiğini ve kulübün mutlaka düzlüğe çıkacağını belirten eski yönetici Dedehayır, “Sayın başkanın yapması gereken şey, camia içerisinde birleştirici olmak; sevecen olmak ve camiayı birleştirmek. Camiamızın şu anda bütünleşmeye ihtiyacı var. Artık kavgalar, çekişmeler bitmeli. Bence olağanüstü genel kurul bunun için önemli. Kim seçilirse seçilsin bu camia tek vücut olarak onun arkasında durmalı.

Başkanımız çok sevecen ve sakin bir yapıdadır. Ama o da yaşananlardan çok yıprandı ve yoruldu. Biraz da yalnız kalıyor. Olağanüstü kongre kararı alınırsa en çok başkan rahatlar. Kendisinin bu yönde karar alacağını düşünüyorum; çünkü kendisi doğruyu görür ve uygular” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler