« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'G.Saray'a da kafa tutacağız'

Gaziantepspor Kulüp Başkanı İbrahim Kızıl, deplasmanda G.Saray ile oynayacakları maçtan da puan çıkarmalarının sürpriz olmayacağını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Kızıl, yaptığı açıklamada, Gaziantepspor'un Turkcell Süper Lig'de dün Trabzonspor ile oynadığı karşılaşmayı 2-1 kazandığını anımsatarak, bu galibiyet nedeniyle hayatının en mutlu gecelerinden birini yaşadığını belirtti.
Futbolcularının Trabzonspor maçında kendilerine verilen görevi en iyi biçimde yerine getirdiğini ve haklı bir galibiyet aldıklarını ifade eden Kızıl, açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “Futbolcularımızın Trabzonspor galibiyetinin verdiği moralle İstanbul'da Galatasaray'a kafa tutacaklarına inanıyorum. Deplasmanda Galatasaray ile oynayacağımız karşılaşmadan da puan ya da puanlarla ayrılmamız sürpriz sayılmamalı. Teknik Direktör Walter Zenga yönetimindeki Gaziantepspor'un bu sezon çok can yakacağını söylemiştim. Futbolcularım Trabzonspor'u yenip beni yanıltmadılar.”
Kızıl, Gaziantepspor'un gelecek haftalarda daha iyi olacağını ifade ederek, 90 dakika koşan ve mücadeleden yılmayan Gaziantepspor'un herkesin beğenisini ve takdirini kazanacağını ifade etti.

ZURİTA'NIN SAKATLIĞI

Gaziantepspor Kulübü'nden yapılan yazılı açıklamada, antrenmanda sakatlanan ve Trabzonspor maçında görev alamayan Cristian Zurita'nın sakatlığının sürdüğü kaydedildi.

Belinden sakatlanan Zurita'nın MR'ının çekildiği ve sağlık durumunun izlendiği belirtilen açıklamada, Arjantinli futbolcunun Galatasaray maçına kadar iyileşmesi için çaba sarf edildiği ifade edildi.
Gaziantepspor'un Galatasaray maçının hazırlıklarına Teknik Direktör Walter Zenga'nın yönetiminde akşam saatlerinde yapacağı çalışmayla başlayacağı kaydedildi.

Bu arada, Gaziantepspor Teknik Direktörü Walter Zenga'nın yarın Gaziantepspor Celal Doğan tesislerinde basın toplantısı düzenleyeceği, Trabzonspor ve Galatasaray maçlarına ilişkin değerlendirmelerde bulunup gazetecilerin bu maçlara ilişkin sorularını yanıtlayacağı bildirildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz