« Hürriyet.com.tr
MENÜ

G.Saray'a çiçekli karşılama

Galatasaray yarın oynayacağı Diyarbakırspor maçı için geldiği Diyarbakır'da coşkuyla karşılandı. Sarı-kırmızılı ekibe yoğun ilgi nedeniyle kafile kalacağı otele 1 saatte ulaşabildi.

MEHMET TÜRK - DİYARBAKIR / DHA
SON GÜNCELLEME

G.Saray'a Diyarbakır'da çiçekli karşılama / Galeri

Galatasaray kafilesine taşıyan uçak saat 16.30'da Diyarbakır Havaalanı'na indi. Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat'ı Diyarbakırspor Kulübü Başkanı Çetin Sümer çiçeklerle karşıladı. Her iki başkan daha sonra, özel bir araçla Galatasaray'ın kamp yapacağı Class Otel'e geçti.

Dar gelirli vatandaşların yaşadığı Ben u Sen Mahallesi'nde bulunan Turgut Özal İlköğretim Okulu öğrencileri ile resmi kıyafetli polis memurlarının çiçeklerle karşıladığı Galatasaray'da Diyarbakırlılar Arda'ya büyük ilgi gösterdi. Havaalanında, uçak inmeden önce hummalı temizlik çalışması yapıldı. Görevliler, bariyerler, kapı girişleri ve geçiş güzergahlarında temizlik yaptı.

Galatasaray kafilesi için Diyarbakır Emniyeti de alarma geçti. Yaklaşık 500 polisin havaalanı ve yol boyunca güvenlik önlemi aldığı gözlendi.

Diyarbakırspor kafilesini taşıyan otobüsü geçiş güzergahı olan Mardin Yolu, Şehitlik, İstasyon, Melikahmet Caddesi ve bu caddelere çıkan tüm ara sokaklar araç trafiğine kapatıldı. Galatasaray kafilesini taşıyan otobüsün geçtiği güzergah boyunca, Diyarbakırlılar, Sarı-kırmızılı futolculara sevgi gösterisinde bulundu. Galatasaray kafilesi olağanüstü güvenlik önlemleri altında yaklaşık bir saat sonra kamp yapacağı Class Otel'e ulaşabildi. Class Oteli girişinde de Diyarbakırsporlu taraftarlarca karşılanan sarı-kırmızılı futbolculara, yeşil kırmızı formalı küçük çocuklar çiçeklerle karşıladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz