Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

G.Saray'a 23 milyon dolar

Galatasaray Spor Kulübü ile Medical Park Hastaneler Grubu arasında, Erkek ve Kadın basketbol takımları ile tüm sağlık hizmetlerini kapsayacak sponsorluk anlaşması imzalandı.

Hakan TARHAN, İstanbul-DHA
SON GÜNCELLEME

Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena'daki imza töreni ve basın toplantısına Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal ve Medical Park Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Usta katıldı.

Anlaşmaya göre Galatasaray erkek ve kadın basketbol takımları 3 yıl süre ile Galatasaray Medical Park ismi ile liglerde mücadele edecek. Medical Park bu anlaşma karşılığında sarı kırmızılı kulübe 3 yıl için 23 milyon dolar isim hakkı ödeyecek.

Ünal Aysal yaptığı konuşmada; Galatasaray'ın transfer politikasını sponsor firmalar üzerinden yürütmesinin mümkün olmadığını söyleyerek; "Medical Park transfer sürecinde etkili olmadı. Burada imzalananan sözleşmenin ekonomik olarak pek bir önemi yok. Biz burada Medical Park ile daha geniş bir perspektifte anlaşma yapıyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana en büyük hedefimiz kulüpler ve oyuncular arasındaki dostluğu geliştirmek yönünde oldu. Kalıcı başarılar hedefimiz" dedi.

Stadın yolları ve çatısı konusu

Ünal Aysal, Türk Telekom Arena'nın ulaşım yolları ve çatısıyla ilgili tartışma konularının hatırlatılması üzerine de şunları söyledi:

“Yollar konusunda yönetim kurulundaki arkadaşlarım muhtelif çalışmalar yaptılar. Açıklamalar da yaptılar. Galatasaray, ihtiyacımız olan yol, köprü, geçit gibi konularda çalışmalarını sürdürmektedir. Bizim yapacağımız, ilgili otoriteleri takip etme, ricacı ve yardımcı olmaktır. Diğer kısmı bizim yapamayacağımız bir görevdir. Bugüne kadar gerekli tüm adımlar atıldı. Yerel otoritelerden ve hükümetimizden de her türlü destek alınmıştır. Bu vaatlere güvenerek bekliyoruz. Stadın çatısını kapatma görevi ise bizdedir. Ortaya çıkan birkaç gerçek var. Teknik olarak araştırmasını yapmak zorundayız. Getirdiklerini ve götürdüklerini iyi hesaplamak gerekiyor. Eğer emniyet konusunda sıkıntı çıkmayacak olursa, çatıyı hafif bir konstrüksiyon ile kapatmayı ciddi olarak düşünüyoruz.”


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler