« Hürriyet.com.tr
MENÜ

G.Saray zorlanarak...

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Turgay ŞEREN

Önce şunu kabul etmek lazım, G.Birliği iyi bir takım. Artı, çok iyi iki defans oyuncusu var; Tolga ve Ümit. Bunun yanında sol kulvarda baya bir futbolcu gibi gözüken Mehmet var. Onun yanında, forvette nefis bir kafa golü atan Marakşi ve de ayağındaki topa çok iyi hükmeden Phiri. G.Saray çok zorlandı. Haa, böylesine güçlü bir takımı altetmek tabii ki kolay değil. Eğer G.Saray iyi mücadele etmese, saha içinde disiplinli oynamasa, ikili mücadelelerde yüreğini ortaya koymasa, bu maçtan üç puanla ayrılması çok zor olurdu.

YANLIŞ ALIŞKANLIK

G.Saray orta sahasında Ümit ile Okan takımın en iyileriydi. Haa, şimdi benim söyleyecek bir kaç sözüm var; Bülent'e, Arif'e ve K.Hakan'a. Liglerin başladığından beri G.Saray'da oynayan oyuncuların çoğunda bu yanlış var ama, genelde Bülent, Arif ve K.Hakan nedense hakemin çaldığı her düdükte el-kol hareketleri yapıyor. Hem de o kadar ikaz edilmelerine rağmen bunu tekrar ediyorlar. Nitekim dün de Arif bu nedenle sarı kart aldı. Bülent uzun zamandır yedekti. Bir futbolcunun yedek kulübesinde otururken neler hissettiğini, ben çok iyi bilirim. Erzurumspor maçından beri Bülent çok iyi oynuyor. Amaaa, nedense onda da bir alışkanlık belirdi. Hakemin üzerine gidiyor ve yanlış davranışlarda bulunuyor. Takım kaptanı tabii ki sahada takım arkadaşlarını, takmının hakkını koruyacak, ama senin yaptığın gibi değil Bülent. Ve K.Hakan. G.Saray'ın sol kulvarında çok pas hatası yapıyor, bu doğru. Ayağındaki topu rakibe yahut auta atıyor, o da doğru ama işin gerçeği şu: K.Hakan sahada yüreğiyle oynuyor. İyi güzel de o da hakemin yalnız onun değil, takım arkadaşlmarının aleyhine çaldığı her düdüğe itirazda geçikmiyor. Şimdi tüm G.Saraylı futbolculara sormak istiyorum; düdüğünü çalan hakem itirazla, ne zaman kararını değiştirmiştir, bana söylesinler. Burada Fatih Terim'e büyük görev düşüyor. Kazanılmış maçlardan sonra bile bunların kulaklarını çekmek lazım Fatih.

OLMADI TAFFAREL

Gelelim Taffarel'e. Geçtiğimiz haftadan sarı kartı vardı. Taffarel dünya şampiyonu bir takımın kalesinden G.Saray'a geldi. Oyunu ağırlaştırdı diye dün akşam bir sarı kart daha aldı. Netice önümüzdeki hafta Taffarel yok. Bu olmadı.

G.Saray çok zorlu bir deplasmandan üç puanla dönüyor ve emin adımlarla gidiyor. Tabii ki bir takımın sorunları olacak. Bu sorunları futbolcularla birlikte Fatih Terim başbaşa oturup konuşacak ve en azından asgariye indirecek. Yoksa önümüzdeki günlerde G.Saray'da yine pek çok sarı kartlı oyuncu kadronun dışında kalır.
Bunları da Beğenebilirsiniz