« Hürriyet.com.tr
MENÜ

G.Saray ve Trabzon Çağlar'ın peşinde

Bordo - mavili yönetim Denizlispor'da forma giyen Trabzon kökenli futbolcu Çağlar'ı transfer etmek için düğmeye bastı.

Yunus Emre SEL/TRABZON, (DHA)
SON GÜNCELLEME

Galatasaray'ın da kadrosuna katmak istediği oyuncu için Denizlisporlu yöneticilerle görüşecek olan bordo - mavililerin, önümüzdeki günlerde bu konuyla ilgili önemli adımlar atması bekleniyor.

FATİH BEDELLİ ASKERLİK HAKKINI YAKMAYA HAZIR

Trabzonspor'un transfer gündeminde olan golcü futbolcu Fatih Tekke, bordo - mavili formayı giyebilmek için bedelli askerlik hakkını yakmayı göze aldı. Bordo - mavili yönetim de hafta başında Zenit'le görüşmek için Rusya seferine çıkıyor.

Rusya'nın Zenit takımıyla olan sözleşmesi 4 ay sonra bitecek olan golcü futbolcu Fatih Tekke, yurt dışında oturan vatandaşların yararlandığı bedelli askerlik hakkından fedakarlık ederek Trabzonspor'a gelmeyi göze aldı. 90 gün daha yurt dışında futbol oynaması durumunda, '21 günlük bedelli askerlik' yapma hakkını elde edecek olan Fatih Tekke'nin yakın çevresine, "Çocukluğumdan beri en büyük hayalim Trabzonspor'un şampiyon olmasını görmekti. Bunun için ne gerekiyorsa yapacağım" dediği öğrenildi. Bu arada Fatih'in Trabzonspor'a gelmesi durumunda Zenit'te kazandığından çok daha azını almayı kabul ettiği de belirtildi. Bordo - mavili yönetim de hafta başında Rusya'ya giderek Zenit'le masaya oturmaya çalışıyor. Futbolcunun Trabzonspor'a gelmek istemesi kozunu kullanacak olan yönetimin, gelecek hafta içerisinde bu transferi sonlandırması bekleniyor. Bu arada Fatih Tekke'nin, Trabzonspor'a gelmesi durumunda, daha önce 4 yıllık Spor Akademisi'ni bitirdiği için en fazla 12 ay askerlik yapacağı öğrenildi.

CEYHUN KAMPA KATILMAYACAK

Geçtiğimiz günlerde Bursa'da burnundan bir operasyon geçiren Ceyhun Gülselam, Trabzonspor'un 28 Aralık'ta Antalya'da başlayacak ve 8 gün sürecek devre arası kampına katılamayacak. Doktorların uyarısıyla kamp sonuna kadar dinlenecek olan Ceyhun, "Tamamen iyileştiğimde formayı kapmak için ne gerekiyorsa yapacağım. İkinci yarı takım olarak üst sıralara doğru iyi bir çıkış grafiği yakalayacağımıza inanıyorum" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz