Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaray sert çıktı: Fenerbahçe ortamı geriyor

Galatasaray yönetim kurulu ğyesi Selim Arda Üçer, 1-1 sonuçlanan Fenerbahçe derbisi sonrasında kulüp televizyonunda yaptığı açıklamada Fenerbahçe cephesini eleştirerek, "Ortamı germe konusundaysa yaklaşık 20 yıldır alıştığımız davranışlar. Bu yıl ilk defa olmuyor ya da beklemediğimiz şeyler de değil" yorumunda bulundu. Üçer açıklamalarında derbideki hakem kararlarını da eleştirdi.

hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

Selim Arda Üçer'in açıklamaları şu şekilde;

'20 YILDIR ALIŞTIĞIMIZ DAVRANIŞLAR'
Galatasaray, dünyanın neresinde maça çıkarsa kazanmak için çıkar. Biz kazanamadık bu yüzden buruğuz, sevinçli değiliz. Kazanmamız gereken bir maçtı kazanamadık. Bu bizim performansımızla da ilgili olabilir. Bunu kendi içimizde ayrıca konuşuruz. Ama ortamı germe konusundaysa yaklaşık 20 yıldır alıştığımız davranışlar. Bu yıl ilk defa olmuyor ya da beklemediğimiz şeyler de değil. Bunun amacının ne olduğu, kimleri nasıl yönlendirmek üzerine bu tip açıklamaların yapıldığı da bizim tarafımızdan biliniyor. Bu nedenle de biz bu gerginliğin tarafı olmayı her zaman reddediyoruz. Öyle ki bu hafta başında biz Metin Oktay’ı, Lefter’i anmak üzere görseller hazırlamış kendi web sayfamızdan sosyal medyamızdan bunları maçtan bir gün önce paylaşmak istemiştik. Ama yaratılan ortam her zamanki gibi buna müsaade etmedi. Etmedi ama sahaya nasıl yansıdı diye soracak olursak da hakemleri etkilemek adına çok etkili olduğunu gördük.

G.Saray sordu: Fırat Aydınus taraflı mıydı
G.Saray sordu: Fırat Aydınus taraflı mıydı?
Fenerbahçe-Galatasaray derbisinin olay capsleri
Diego'nun golünde ofsayt var mı?


'OFSAYT, KIRMIZI KART...'
Bizim takımımız çıktı futbolunu oynadı. İyi oynadı kötü oynadı ayrı bir değerlendirme bunu teknik adamlar futbolcular spor adamları ayrıca yorumlayacaklardır. Ama nasıl yansıdı? Ofsayttan bir gol yemiş, rakibinin en az bir oyuncusunun kırmızı kart görmesi gerekirken görmemiş,  futbol oynamaya çalışmış bir camianın mensubu olarak nasıl yandığını aslında hep beraber gördüğümüzü söyleyebilirim. Sahada 6 tane hakem var.  Bu hakemler seçilerek eğitilerek bu noktaya geliyorlar. Dünyada da maç yöneten isimler bunlar. Tamamının görmediği pozisyonlar olmadığına göre demek ki farklı bir şey konuşuyoruz. Etki altında kalıyorlar onlar da insan. Hepimizin bu noktada anlayış göstermesi gerekirken, ne yazık ki bu anlayış sınırlarını zorladıklarını görüyoruz.

'BU GERGİNLİĞİN PARÇASI OLMAK İSTEMİYORUZ'
Yediğimiz golün pozisyonuna baktığımızda, Burak’a gelen dize baktığımızda, Sneıjder’ın pozisyonlarının tamamını dikkatle izlediğimizde ne yazık ki futbolun dışında şeyler konuşmak zorunda kalıyoruz. Ama biz bu gerginliğin daha fazla parçası olmak istemiyoruz. Mayıs ayında şampiyonluğumuzu yine kutlayacağız”


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler