Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

G.Saray MP taraftarına güveniyor

İlk kez yer aldığı THY Avrupa Ligi'nde ilk turu geçen Galatasaray Medical Park Erkek Basketbol Takımı, Top 16 turunda taraftarına güveniyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Galatasaray Medical Park Menajeri Gökhan Üçoklar, Avrupa Ligi'nde ilk sezonunu oynayan bir takım için Top 16'ya kalmanın büyük bir başarı olduğunu vurgulayarak, “Takımın yapısına baktığınızda buraya gelmemiz sürpriz değil. Şimdi asıl zor olan kısım başlıyor. Top 16'da zayıf rakip yok” dedi.

Sarı-kırmızılı taraftarların THY Avrupa Ligi'nde oynadıkları maçlarda kendilerine büyük destek verdiğini belirten Üçoklar, “Taraftarımız Avrupa Ligi'nde mücadele eden takımlar içinde en iyisi. Salonu her maç dolduruyorlar. İnanılmaz bir taraftar desteğimiz var. Bunu yaparken ne bir taşkınlık oldu, ne bir kötü tezahürat oldu. Bu tabii hem Galatasaray için hem de Avrupa Ligi için çok önemli” ifadelerini kullandı.

“Taraftarımızın desteğiyle CSKA Moskova'yı yeneriz”

Top 16 turunda gruptaki rakiplerinden Rusya'nın CSKA Moskova takımının Avrupa Ligi'nde ağırlığını çok ciddi koymuş bir takım olduğunu kaydeden Gökhan Üçoklar, “Çok güçlü bir kadrosu var” dedi.
CSKA Moskova için de gruptan çıkmanın o kadar kolay olmayacağını dile getiren Üçoklar, “Yenilmesi kolay bir takım değil, ama özellikle İstanbul'daki maçta tribün ve taraftar desteğiyle birlikte CSKA Moskova'yı da yenebileceğimize inanıyorum. Diğer takımları değerlendirdiğinizde sanki CSKA Moskova gruptan çıkmayı garantilemiş, diğer 3 takım birbiriyle mücadele edecek havası yaratılıyor. Ama burası Avrupa Ligi. Avrupa basketbolun en üst seviyesi oynanıyor. CSKA Moskova için de o kadar kolay olmayacak” şeklinde konuştu.

“Anadolu Efes'i iki maçta da yenmeliyiz”

Gökhan Üçoklar, gruptaki ilk maçta yarın karşılaşacakları Anadolu Efes ile yapacakları iki karşılaşmayı da kazanmak istediklerini söyledi.
“Anadolu Efes grupta en iyi tanıdığımız rakip” diyen Üçoklar, “ Top 16'dan çıkma hedefinde olan bir takım olarak iki maçı da kazanmamız gerekiyor. Onun için yönetim, teknik ekip ve oyuncuları olarak elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Bu doğrultuda bir yabancı oyuncu aldık, Savovic'i getirdik. Kendisi de inşallah yararlı olacak. İnancımız o yönde” diye konuştu.

“Hedefleri adım adım koyduk”

THY Avrupa Ligi'ne başlarken hedeflerini adım adım koyduklarını kaydeden Gökhan Üçoklar, bu hedefleri tek tek gerçekleştirdiklerini belirtti.

Avrupa Ligi'ne eleme grubundan çıkarak katıldıklarını hatırlatan Üçoklar, şunları söyledi:
“İlk hedefimiz eleme grubunu geçip, Avrupa Ligi'ne katılmaktı, bunu başardık. Sonraki ilk tur grubundan çıkarak, Top 16'ya kalmaktı. Bu da gerçekleşti. Böyle bakmaya çalıştık. Başarıyı getiren nedenlerden biri bu. Grup aşamasında 'Avrupa Ligi şampiyonluğu' hedefiyle yola çıkmak yerine daha kısa dönem hedefleri koyarak, ilk senemizde başarıyı yakaladık. Ama Galatasaray çok büyük bir camia, çok büyük bir kulüp. Çok büyük bir taraftar kitlesi var. Takıma da baktığımız zaman, Top 16'da ilk 8'e kalamayacak bir takım değil.

Gönül ister ki ilk 8'e 3 takımımız da kalsın. İnşallah Efes ile biz, grupta ilk iki sırayı alırız. Fenerbahçe Ülker de diğer gruptan çıkar. 3 takımımızla berabere çeyrek finale gideriz.”


Bunları da Beğenebilirsiniz