« Hürriyet.com.tr
MENÜ

G.Saray Kral'a vedaya hazırlanıyor

Galatasaray'da, kaptan Hakan Şükür 1 sezon daha sarı kırmızılı kulüpte oynamak isterken, yönetim ise tecrübeli futbolcunun jübile yapmasını istiyor.

KADİR ÇETİNÇALI - İSTANBUL / DHA
SON GÜNCELLEME

37 yaşına geldiği için futbolu bırakıp, bırakmaması sürekli tartışma konusu olan Hakan Şükür'ün futbolu bırakıp bırakmayacağı gelecek hafta netlik kazanacak. Hakan Şükür en az bir sezon daha oynayıp, futbolu Galatasaray'da bırakmayı hedefliyor. Özellikle Galatasaray'ın şampiyon olmasından ve Feldkamp'ın ayrılması sonrasında yaşanan 6 kritik haftada takımı toparlayıcı olarak önemli bir rol üstlenen tecrübeli futbolcu, yönetimden kendisine bu şansı vermesini bekliyor. Sarı kırmızılı yöneticiler ise futbol takımının şampiyonluğuna rağmen Hakan Şükür'e, futbolu Galatasaray'da bırakmasını önerip, görkemli bir jübile teklif edecekler. Ancak Hakan'ın bu teklifi kabul etmemesi durumunda o zaman istediğin kulübe gidebilirsin teklifi yapılması büyük ağırlık kazandı.

Galatasaray Başkanı Adnan Polat geçen sezon başlattıkları değişim ve yenilenme sürecinin bu yıl da hızla süreceğini vurgulayarak, önümüzdeki günlerde Hakan Şükür ile yapacağı görüşmede golcü oyuncuya veda etmenin sinyalini verdi. Sarı kırmızılı yönetimin hemen hepsinin de Hakan Şükür'ün futbolu bırakmasından yana oldukları ve önümüzdeki sezon Hakan Şükür'ün kadroda olmasını istemedikleri de gelen haberler arasında. Bu konuda Hakan Şükür'ün cemaat lideri Fettullah Gülen ile yakınlığı ve son olarak kutlu doğum haftası ile ilgili kendisine sorulan soruya verdiği cevabın sarı kırmızılı camiada ağır tenkitlere uğraması da, sarı kırmızılı yöneticileri Hakan Şükür ile yolları ayırmaya yönlendiriyor.

Son olarak sarı kırmızılı kulübün Mayıs ayı divan toplantısında Hakan Şükür'ün tartışılması ve Galatasaray Kulübü'nün cemaat söylentileri ile yıpratıldığının öne sürülmesi Adnan Polat ve arkadaşlarını fazlasıyla sıkıntıya sokmuş durumda. Galatasaray Başkanı Adnan Polat bu haftayı herkesin şampiyonluk kutlaması ile geçirmesi gerektiğini söylediği ve Hakan Şükür ile önümüzdeki hafta yüzyüze konuşup, kararını tecrübeli futbolcuya aktaracağı öğrenildi.

 

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler