« Hürriyet.com.tr
MENÜ

G.Saray kötü ben burada G.Saray iyi ben yok

Hagi, yaşanan olumsuzluklara net bir dille yanıt verdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

GALATASARAY Teknik Direktörü Gheorge Hagi, sürekli olarak sarı kırmızılı takımın zor ve kötü dönemlerinde kendisine başvurulduğunu ifade etti. Son günlerde sürekli olarak kendisi hakkında bitmek bilmeyen eleştirilere dün düzenlediği basın toplantısı ile yanıt veren Rumen teknik adam, Türkiye’de daha fazla saygıyı hak ettiğini ifade edip, “Ben hem futbolculuğum hem de antrenörlük yaşamımda G.Saray’a kupalar kazandırdım. Daha fazla krediyi ve G.Saray’daki kredinin bana açık olduğunu düşünüyorum. Ne zaman G.Saray kötü, o zaman ben geliyor. Ne zaman G.Saray iyi o zaman ben yokum. 3 kez geldiğimde de G.Saray hep kritik ve zor dönemlerde idi” dedi.
Sizden saygı istiyorum
Galatasaray’da teknik direktörlük yaptığı ilk dönemde, yılın teknik direktörü seçildiğini anlatan Rumen teknik adam, şunları kaydetti:
“Ben Galatasaray’da sadece oyuncu olarak değil, hoca olarak da güzel günler yaşadım.  Galatasaray’daki kredinin bana açık olması gerektiğini düşünüyorum. Devre arasında yaptığımız şeyler de Galatasaray’a artı getirmiştir. Arda’yı çıkaran benim, genç oyuncuları çıkaran benim. Sizden biraz daha fazla saygı istiyorum.
Bu duruma ben getirmedim

“Ben üçüncü kez Galatasaray’a geliyorum. Üç defa da zor durumda geldim. Kader böyleymiş. Ama Galatasaray’ı bu duruma getiren ben değilim. Herkesin bunu anlamasını istiyorum. Geldiğim ilk günden beri bunu söyledim. Galatasaray’ı rekabet içinde olabilecek bir takım yapmaya geldim.  Son iki yılda bu yapılmadı. Bu 2-3 ay içerisinde yapılacak bir iş değil, öyle oysaydı, 3 aylık bir sözleşme yapardım.
Galatasaray’ın kritik bir dönemden geçtiğini biliyorum ama bunun sorumlusu ben değilim. Hedefim iyi, rekabetçi bir takım yaratmak ama bugünden yarına olabilecek bir şey değil. Ancak zaman içerisinde bazı şeyleri değiştirebiliyorsunuz.”    

Geldiğime pişman değilim

Zor bir dönemde Galatasaray’ın başına geçtiği için pişman olmadığını anlatan Rumen teknik adam, “Hiçbir zaman pişman değilim. Benim için sorun değil, burada olayım ya da olmayayım ben hiçbir zaman kanımı değiştirmem. Genç bir insan değilim, dolayısıyla belki oğlum bunu yapabilir ama ben kanımı değiştirmem. 7 yıl yaşadığım bir eve, bir kulübe gelmekten hiç pişman değilim. Kendimi her zaman iyi hissediyorum. Hocalık mesleğinin riskleri bunlardır, bazen oluyor, bazen olmuyor. Dünyadaki büyük antrenörlerin de kaderi böyle” değerlendirmesinde bulundu.

Zapata’ya güveniyorum

GHEORGHE Hagi geldiği günden bu yana yediği hatalı gollerle eleştiri oklarına maruz kalan kaleci Zapata’nın sergilediği kötü performansa ilişkin olarak şunları kaydetti: “Şu an 3 kalecimiz var. Zapata büyük tecrübeye sahip olan bir kalecidir. Şampiyonlar Ligi ve Amerika Kupası’nda oynadı. Bütün bu devreyi bu 3 kaleciyle geçireceğiz.
Oynamayan hata yapmaz
Şu anda kalede Zapata var, her kaleci hata yapar ama ben ona güveniyorum. Ufuk, genç ve geleceği olan bir kaleci, oynamayan hata yapmaz. Aykut da kendisine ihtiyacımız olduğunda her zaman hazırdır. İkinci devreyi bu kalecilerle devam edip, sezon sonunda analiz yapacağız.”


Bunları da Beğenebilirsiniz