Basketbol G.Saray kafilesi Van'da
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

G.Saray kafilesi Van'da

Galatasaray Kulübü'nün, tekerlekli sandalye, erkek ve kadın basketbol takımı oyuncuları, “Van İçin 1'iz” sosyal projesi kapsamında Van'a geldi.

İstanbul'dan özel bir uçakla Van Ferit Melen Havaalanı'na inen sarı-kırmızılı basketbolculara, Galatasaray Yönetim Kurulu üyeleri Sedat Doğan ve Emir Sarıgül ile Galatasaray Spor Kulübü Sportif A.Ş. Genel Müdürü ve İcra Kurulu Başkanı Lütfi Arıboğan eşlik etti.

G.SARAY BASKETBOL TAKIMLARINA VAN'DA SEVGİ SELİ - Adem KABAYEL'in objektifinden

Havaalanında düzenlenen basın toplantısında konuşan Van Vali Yardımcısı Mehmet Yüzer, Galatasaray camiasını ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını belirtti. Galatasaray'ın spor kulübü olma özelliğinin dışında bir eğitim kurumu da olduğunu dile getiren Yüzer, Van halkının bu ziyaretten dolayı büyük moral bulacağını söyledi. Lütfü Arıboğan ise, Van'a depremde yaşanan üzüntüleri hatırlatmak için değil, moral vermek için geldiklerini belirtti.

Arıboğan, camia olarak Türkiye'nin sorunlarıyla ilgili ciddi hassasiyetlerinin olduğunu aktararak, “Türkiye'nin sorunlarının çözümünde sporun önemli rol oynadığını biliyoruz. Türkiye'nin kulübü olarak, ülkemizin her yerinde olmak istiyoruz” dedi.

Galatasaylı Yönetici Sedat Doğan, toplumdan aldıklarını topluma verme çabasında olan bir camia olduklarının altını çizerek, “Van'da büyük yaralar açıldı. Bu yaraları devletimiz sardı. Psikolojik yaraları da sarmak bizim işimiz. 'Orada bir köy var uzakta, gitmesek de ,görmesek de, o köy izim köyümüz' diye bir şiirimiz var. Biz onun ötesine geçiyoruz. Biz buraya sadece Galatasaray için gelmedik. Hangi takımı tutarlarsa tutsunlar, bütün vatandaşlarımız için geldik” diye konuştu. Sarı-kırmızılı kulübün bir diğer yöneticisi Emir Sarıgül ise, Van halkının her zaman gönüllerinde olduğunu belirtmek için buraya geldiklerini kaydetti.

Basketbolcular depremzede çocukları ziyaret etti

Galatasaraylı basketbolcular, depremzede çocuklarla biraraya gelmek için Hasan Ali Yücel İlköğretim Okulu'nu ziyaret etti. Burada, çocukların büyük ilgisiyle karşılaşan sarı-kırmızılı sporcular, öğrencilerle fotoğraf çektirdi ve imza dağıttı. Galatasaray Medical Park Başantrenörü Ergin Ataman, Türkiye'de farklı bir başlangıç yapmak için Van'da olduklarını ve buradaki çocuklara mutluluk vermek istediklerini dile getirdi.
Galatasaray Medical Park Erkek Basketbol Takımı oyuncusu Ender Arslan, geçtiğimiz kış aylarının Van için zor geçtiğini belirterek, burada olmaktan dolayı mutluluklarını dile getirdi. Van'da küçük çocuklarla iyi vakit geçireceklerini aktaran milli basketbolcu, çocuklara güzel bir gün yaşatmak istediklerini ifade etti.

Sarı-kırmızılı takımın milli oyuncusu Furkan Aldemir ise, Van'a insanlara moral vermek için geldiklerini ve mutlu olduklarını söyledi. Milli basketbolcular Ender Arslan ve Fulkan Aldemir, minik öğrencilerle bir süre basketbol oynadı.

 

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle