Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

G.Saray ile dostluğumuz bitti

“Artık G.Saray ile Trabzonspor’un hiçbir ilişkisi olamaz. Dostluğumuz, arkadaşlığımız noktalanmıştır.” “Abdürrahim Albayrak madem Burak’ı Moskova’dan aldığını söylüyor, bonservis bedelini oraya yatırsaydı.” “Her transferde G.Saray’ın adı geçiyor. Biraz dikkat etsinler. Yaptıkları o camiaya hiç yakışmıyor.”

Fatih SABOVİÇ
SON GÜNCELLEME

G.SARAY, arka arkaya transfer hamleleri yapıyor. Bunların arasında en fazla gürültüsü çıkan kuşkusuz Burak Yılmaz’ın alınışı oldu. Sarı kırmızılılar, yaklaşık 1 ay boyunca, “dostlukları bozulmasın” diye Trabzonspor Başkanı Sadri Şener’in rızasını beklediler. Şener ise her seferinde Burak’ın Galatasaray’a gitmesine onay vermeyeceğini söyledi.

Sonrasında işler değişti. Burak’ın Lazio’ya gidişiyle ilgili gelişmeler ciddiyet kazanınca, Galatasaray yeniden Sadri Şener’in kapısını çaldı ve bu kez Şener, belli şartların yerine getirilmesi halinde beklenen onayı vereceğini açıkladı.

Ve Lokomotif Moskova’nın devreden çıkmasıyla birlikte Burak, Galatasaray’la anlaşırken, sarı kırmızılı yönetimin, Trabzonspor ile hangi şartlarda anlaşmaya varıp Sadri Şener’i razı ettiği merak edilmeye başlandı.

Sonunda öğrenildi ki, Galatasaray, futbolcunun sözleşmesindeki “5 milyon Euro’ya serbest kalır” maddesini işletmiş ve federasyona parayı yatırıp işi bitirmişti. Bu süreçte Galatasaray’dan Sadri Şener’i arayan soran olmamıştı.

‘Bizim hesabımıza neden para yattı’

- İŞTE bütün bunlar da Trabzonspor Başkanı’nın öfkesine yol açıyordu. Sadri Şener’i takımının kamp yaptığı Hollanda’da telefonla aradık ve kendisine sorularımızı yönelttik...

- Sayın başkan, G.Saray dostlu-ğunuza önem veriyordu. Yaşanan olay dostluğunuzu etkiledi mi?
- “Ne dostluğu. Galatasaray ile dostluğumuz bitmiştir.”
- Abdürrahim Albayrak, “Biz arkadaşız” diyor.
- “Arkadaşlık sona ermiştir. Bir de Burak’ı Lokomotif Moskova’dan aldıklarını söylüyor. O halde parayı Moskova’ya yatırsalardı. Niye bizim hesabımıza yatırıyorlar?”
- Peki, bundan sonra Galatasaray ile ilişkileriniz nasıl olur?
- “Bundan sonra ilişkimiz filan olmaz. Zaten gereği de yok.”
Başkan Sadri Şener, kızgındı ama sakin konuşmaya çalışıyordu... İğnelemeyi de ihmal etmedi:

‘7 milyon Euro artı 2 oyuncu istedim’

- “Ben mi farklı yetiştim? Gerçi Galatasaray Lisesi mezunu değilim ama demek ki çok farklı yeteneklerim var. Bence Galatasaray Lisesi’nin Sultanisi’nin tedrisatına bir iki ders daha ilave ettirmek lazım.”
Şener, Galatasaray yönetiminin son dönemde her transferde ortaya çıktığını söylerken, bunun camianın çizgisine uymadığının da altını çizdi ve “Galatasaray’a pek yakışmıyor bunlar. Ama bizim dost kalmamız önemliydi. . Demek ki gerek yokmuş” dedi.
Acaba Şener ile Ünal Aysal daha önce bu konuyu hiç mi konuşmamışlar mıydı?
- “Ünal Bey’le yemek yedik. Ona söyledim. Burak için 7 milyon Euro artı 2 oyuncu vermesini teklif ettim. O zaman sevimli transfer olabilirdi. Ama şimdi şekil yanlış oldu.”

Burak benim yanılgım oldu

Sadri Şener, Burak Yılmaz’ın karakterinin böyle olacağını bilemediğini söylerken, “Keser döner, sap döner, bu hesap bir gün döner” dedi.

TRABZONSPOR Başkanı Sadri Şener’in tepkisi sadece Galatasaray yönetimine yönelik değildi. Burak’a da hayli içerlemişti Şener... Öncelikle kendilerini, “Yurt dışına gitmek istiyorum” diye oyaladığını belirtti, sonra da karakterini yanlış tanıdığını vurguladı.
İşte Sadri Şener’in Burak’a yönelik tepkisi: “Galatasaray’a gitmesini beklemiyorduk. Bana gelip izin isterken, Avrupa’yı öne sürmüştü. Karakter yapısının böyle olduğunu tahmin etmiyordum. O benim yanılgım oldu. İstikbali için Galatasaray’a gitmiş. Halbuki insan istikbali için Trabzonspor’a gider.
Keser döner sap döner
Oradan aldığı parayı zaten biz veriyorduk. Gittiyse gitti, artık mühim değil. Ama insan bununla gelecekte özel hayatında, siyasi, ticari hayatında karşılaşır. Keser döner sap döner, bir gün bu hesap döner. Bunu da hep beraber görürüz.”

UEFA’YA MEKTUPLA BAŞVURU

Şener: Disiplin komitesine mahkeme kararını gönderdik

Fener ceza almalı

Sadri Şener, mahkemenin yaptığı gibi Fenerbahçe’ye sportif yargılamada da ceza verilmesi gerektiğini söyledi.

SADRİ Şener, transferle ilgili konuşurken, söz şike davasıyla ilgili karara da geldi. Trabzonspor Başkanı “Normali Fenerbahçe’nin ceza alması. Anormali almaması. 16’ncı Ağır Ceza Mahkemesi öyle diyor çünkü. O vermiş cezayı sen de onun verdiğini vereceksin” dedi.

‘AİHM’ye de gideriz’

Şike davasından ceza alan F.Bahçe Başkanı Yıldırım’ın cezaevi çıkışı omuzlara alınması ancak az sayıda taraftar tarafından karşılanmasıyla ilgili soruya da Şener, “Onların taraftarı fazla, belki daha örgütlü” diye yanıt verdi. Şener, UEFA Disiplin Komitesi’ne mektup gönderdiklerini belirtirken de şöyle dedi: “Mahkeme kararını tercüme ettirerek gönderdik. TFF’nin yargılanmasını AİHM’ye göndereceğiz.”


Bunları da Beğenebilirsiniz