« Hürriyet.com.tr
MENÜ

G.Saray Ferrari'ye rakip oluyor

Uluslararası Otomobil Federasyonu FIA'nın önümüzdeki sezon için gerçekleştirmek istediği yeni bir projeye Galatasaray da dahil oluyor. Projeye kapsamında FIA, dünyanın ünlü futbol kulüplerinin, otomobil firmalarıyla ortaklaşa oluşturulacak takımlarla yarış düzenleyecek.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Futbol seyircisini otomobil sporlarına çekmek isteyen FIA, bu organizasyonda yer almalrı için dünyanın ünlü kulüpleryne teklif götürürken, Türkiye'den de Galatasaray'a davette bulunuldu.

Proje kapsamında yarışan otomobiller, kulüplerin ismini, renklerini ve armasını taşıyacak. Projeye İngiltere, Fransa, Almanya, İtalya ve İspanya'dan üçer, Hollanda'dan iki, Portekiz, Belçika, Güney Amerika birer ve Türkiye'den de Galatasaray katılacak. Şu ana kadar Hollanda'dan Feyenord, İngiltere'den Leeds United, Belçika'dan Anderlecht ve Portekiz'den Benfica'nın katılması kesinleşti.

FIA, Galatasaray'ın Avrupa'da  geniş bir taraftar kitlesine sahip olması nedeniyle sarı kırmızılı kulübü organizasyona dahil etmek istiyor.

Türkiye Otomobil ve Motor Sporları Federasyonu Başkanı ve FIA Yönetim Kurulu Üyesi olan Mümtaz Tahincioğlu,  aynı zamanda Galatasaray yönetiminde Mehmet Cansun'un oluşturduğu danışma kurulunda da görev yapması nedeniyle, İkinci Başkan Fatih Altaytlı ile birlikte sarı kırmızılı takımın bu proje içinde yer alması için öçalışmalar başladı.

Projenin hayata geşmesiyle Galatasaray, Ferrari, McLaren ve Williams gibi büyük takımlara karşı mücadele edecek. Galatasaray'ın yarışacağı markayla ilgili görüşmeler ise gizli tutuluyor.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler