« Hürriyet.com.tr
MENÜ

G.Saray büyük biz küçüğüz

İsveç takımının teknik direktörü Stuard Baxter, "Korkumuzu saklamanın bir faydası yok. G.Saray hiç şüphesiz grubumuzun favorisi. Bizim İstanbul’da mucize beklemekten başka çaremiz yok" dedi.

Röportaj: Ünsal TURAN
SON GÜNCELLEME

UEFA Kupası H Grubu’nda 8 Kasım Perşembe günü Ali Sami Yen Stadı’na konuk olacak olan İsveç’in Helsinborg takımını G.Saray korkusu sardı. İsveç takımının teknik direktörü Stuard Baxter ile futbolcuları, temsilcimizi grubun favorisi olarak görürlerken, İstanbul’daki maçta şanslarının olmadığını vurguluyorlar.

"G.Saray büyük, biz küçük takımız" diyen Stuard Baxter, Hürriyet’e yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Korkumuzu saklamanın bir faydası yok. G.Saray’ın tarihini biliyorum. Kuralar çekilir çekilmez oyuncularımla Galatasaray’ı incelemeye aldık. İlk maçın deplasmanda olması bizim için ikinci bir zorluk. Galatasaray’ın sahasında oynamanın güçlüğünü biliyorum. Çünkü ben çok maçlarını izledim.

Türk futbolunu yakından tanıyorum

Türk futbolunu yakından takip ediyorum. Viyana’da antrönörlük yaptım. Türk takımlarını ve birçok oyuncuyu iyi tanıyorum. Galatasaray hiç şüphesiz grubumuzun favorisi. Bizim İstanbul’da mucize beklemekten başka çaremiz yok. Linderoth gibi iyi bir oyuncuları var. Onu yakından tanıyoruz. Ayrıca Hakan Şükür, kıdemli ve tecrübesinin zirvesinde isim yapmış bir futbolcu. Onu tanımayan yok. İstanbul’a gitme heyecanı daha şimdiden sardı. Biz orada elimizden geleni yapacağız. İdmanlarımızı daha çok ilk 11 ile ayrı yapmaya başladık. Türk futbolu çok ilerledi. Avrupa’da en çok tanınanlar, Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Trabzon. Milli Takımınız da çok iyi."

Grubun favorisi olduğu konusunda hemfikirler

Helsinborg takımının oyuncuları, G.Saray’ın büyük bir kulüp ve grubun favorisi olduğu konusunda hemfikir olduklarını söylediler. G.Saray’la yapacakları maçın heyecanını şimdiden yaşamaya başladıklarını söyleyen Helsinborglu oyuncular, kuralar çekilir çekilmez, G.Sarayla ilgili maç bantlarını elde ederek izlemeye başladıklarını söylediler.

GÖZÜ KORKTU

Helsinborg Teknik Direktörü Stuart Baxter, Danimarka temsilcimiz Ünsal Turan’a G.Saray’ın güçlü bir takım olduğunu ve İstanbul’daki maçın da favorisi olduğunu belirtti.


Bunları da Beğenebilirsiniz