« Hürriyet.com.tr
MENÜ

G.Saray bu tablo için bağırıyor

F.Bahçe Başkan Vekili Nihat Özdemir, mali açıdan rakiplerinin çok önünde olduklarını söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

“Diğer 3 büyük kulübün piyasa değerlerinin toplamı ancak bir Fenerbahçe etmektedir. Neden Galatasaray bu kadar çok bağırmaktadır. Çünkü, onların değerinden hala 3 misli daha fazlayız. Bütün mesele budur.”

FENERBAHÇE’nin dün yapılan Yüksek Divan Kurulu toplantısına, başkan vekili Nihat Özdemir’in, 4 büyük kulübün ekonomik durumlarına ilişkin açıklamaları damga vurdu... Mali yönden rakiplerinin çok ilerisinde olduklarını vurgulayan Özdemir, özellikle Galatasaray’a sert göndermelerde bulundu. Tartışılan 58. madde konusunda da kulübün görüşlerini açıklayan Özdemir, şunları söyledi:
20 Ocak 2012 itibarı ile Fenerbahçe Sportif’in İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’ndak (İMKB) piyasa değeri 576 milyon dolar. Yine, İMKB verilerine göre aynı tarihte Galatasaray 253 milyon dolar, Trabzon 201 milyon dolar, Beşiktaş 146 milyon dolardır.

G.Saray’ı 3’e katladık

Yani diğer 3 büyük kulübün piyasa değerlerinin toplamı ancak bir Fenerbahçe etmektedir. Neden Galatasaray bu kadar çok bağırmaktadır? Çünkü, tüm yaşadığımız olumsuzluklara rağmen onların değerinden hala 3 misli daha fazlayız. Bütün mesele budur.

NİHAT ÖZDEMİR'İN AÇIKLAMALARI / WEB TV - 1

F.Bahçe, bu yapılanları unutmayacak

BAZI çevrelerin, son yıllardaki büyük atılımlarımızı engelleyebilmek adına futbol sisteminin kaosa girmesini dahi göze alarak yazdıkları senaryonun uygulanması, Türk sporunu büyük bir çıkmaza sokmuştur. Fenerbahçe camiası bu yapılanları unutmaz ve unutmayacaktır. 58. maddenin değişmesini kesinlikle istemiyoruz. Yarım puan dahi silinmesini kabul etmiyoruz. Biz adil yargılanma ve TFF tarafından yürütülecek idari soruşturmanın sağlıklı bir şekilde devam etmesini istiyoruz. Tam 93 kişiyi ve birçok kulübü kapsaya bu soruşturmanın adeta yangından mal kaçırır gibi yapılmasını sakıncalı ve manidar buluyoruz.

NİHAT ÖZDEMİR'İN AÇIKLAMALARI / WEB TV - 2

Cornu, ifadesini geri çekemedi

NİHAT Özdemir, UEFA Disiplin Başmüfettişi Pierre Cornu’nun, CAS’a verdiği ifadeyi daha sonra geri çekme girişimini kulüp olarak engellediklerini de belirterek, “Şimdi tekrar soruyoruz: Bu ifadenin yalan olduğunu ve Cornu hakkında dava açacaklarını söyleyen TFF yetkilileri Lutfi Arıboğan ve İlhan Helvacı bugüne kadar hangi adımları atmışlardır? Cevabını biz verelim: Hiçbir girişimde bulunmamışlardır. Buna rağmen, bu kişilerin en can alıcı görüşmelerde boy gösteriyor olmaları kabul edilemez” dedi.

NİHAT ÖZDEMİR'İN AÇIKLAMALARI / WEB TV - 3

Son 6 ayda 52 milyon dolar ödedik

GEÇTİĞİMİZ 6 aylık dönemde bankalara 52 milyon dolar borç ödediklerini anlatan Özdemir, “Bugün itibari ile herhangi bir bankaya vadesi geldiği halde ödenmemiş tek lira borcumuz yoktur. 200 milyon lira değerindeki Ülker Sport Arena, 25 Ocak Çarşamba günü açılacak” dedi.

F.Bahçe’nin borcu 235.4 milyon TL

F.BAHÇE Yüksek Divan Kurulu toplantısında, borcun 235 milyon 409 bin lira olduğu açıklandı. Faruk Ilgaz Tesisleri’ndeki toplantıda denetleme kurulu raporunu okuyan Doğan Yeşin, şahıslara 15 milyon 629 bin liralık borcun toplam borca dahil edilmediğini açıkladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz