« Hürriyet.com.tr
MENÜ

G.Saray alacağı oyuncuları belirliyor

Asılsız haberlere tepki gösteren G.Saray Başkanı, ‘100. yıla yakışacak isimler alacağız’ dedi. Yönetim, transfer listesini açıkladı: Hasselbaink, Yıldıray, Hamit ve Çağdaş. Ali Gürsoy, Hasselbaink’in transferi için İngiltere’ye gitti.

İLHAN SÖYLER
SON GÜNCELLEME
Kim çıkarıyor bunları?

Basında yer alan transfer haberlerinden rahatsız olan G.Saray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, dün tüm yöneticileri bir araya toplayıp, son noktayı koydu. Yönetim kurulunda sert çıkan Canaydın, ‘Her gün bir isim çıkıyor. Bunları kim ortaya atıyor? Asılsız transfer haberlerinden bıktım usandım. Ben, G.Saray’a yakışır 2 tane yabancı istiyorum’ dedi. Transfer konusunda son sözü dünkü yönetim kurulunda söyleyen Canaydın, şöyle devam etti:

100. yıla yakışmalı

‘100. yılımızda bizi ve taraftarlarımızı heyecanlandıracak yabancılar transfer edilecek. Bana dünyanın tanıdığı iki yıldız lazım.’ Başkanın isteği üzerine transfer listesi açıklandı. İşte listede yer alan 4 isim: Chelsea’nin Hollandalı santrforu Hasselbaink, B.Leverkusen’de forma giyen milli futbolcumuz Yıldıray Baştürk, Schalke 04’te top koşturan Hamit Altıntop ve Denizlipor’un stoperi Çağdaş.

Gürsoy, İngiltere’de

Sarı kırmızılı yönetim, bu isimlerle temasa geçerken yönetici Ali Gürsoy, Hasselbaink’le pazarlık yapmak üzere İngiltere’ye gitti. İngiliz kulübü, 1 yıl daha sözleşmesi bulunan Hollandalı için 4 milyon dolar bonservis ücreti istiyor. Yıldıray’ın Werder Bremen’in sunduğu yıllık 500 bin dolar sonrası, 1 milyon 700 bin dolar öneren G.Saray’a daha sıcak baktığı ifade edildi. Hamit Altıntop için ise 3 milyon dolar gözden çıkarıldı.

Bunları da Beğenebilirsiniz