Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

G.Saray Abdullah Yılmaz'a dua etmeli

Galatasaray, Kayserispor maçında bu güne kadar en iyi futbolunu oynarken, bir yandan da kaybettiği Gaziantepspor maçının hakemi Abdullah Yılmaz’ın , Servet ve Sabri'ye gösterdiği kırmızı kartlar için dua etmeli...

Neden mi?

 

Bir yandan bu kadar sakat ve cezalı olması için geçen hafta Galatasaray'da fırtınalar koptu, eksiğiz Kayserispor maçı zor olacak diye inleyenler vardı.

 

Ama büyük bir takım böyle ufak tefek olay yüzünden ağlamak yakışmaz. Ama bir tek kişi vardı, oda saha içi patronu Fatih Terim düşündü taşında takımını Kayserispor karşısında nasıl bir oyun kalıbı kuracağına karar verdi ve doğru çıktı...

 

Bugüne kadar çeşitli yerlerde oynayan Eboue sağ kanatta oynarken, Kayserispor'un en tehlike oyuncusu Amrabat 'a nefes aldırmayınca, bu futbolcu sahanın diğer kısımlarında kendine yer arayıp durdu.

 

Ya Semih… Herkes korktu, korkmayan Fatih Terim oldu. Servet'in yerindeydi. Servet'i bugüne kadar izleriz biri çıksın, Servet kazandığı topun kaçta kaçını isabetli kulandı desin. Fiziği olduğu için bugüne kadar onu kullandı.

 

Ya Semih… O kadar rahat oynadı ki kazandığı her topu yerinde kullandı, orta sahada oynayan ağabeylerinezamanla koşu yoluna, zaman gelince de ayağa top kullanmayıeksiksiz yerine getirdi....

 

Hafta içinde hayret ettiğim diğer bir konu da, Galatasaray şu kadar eksikle Kayseri deplasmanına çıkıyor, bunların yokluğunda Galatasaray zor durumda ...

 

Böyle büyük bir takımda sözleşme imzalayan bir çok futbolcu var, bunların dışında gençler var. Onun için böyle bir takımın eksiğiz sözleri hiç yakışmıyor.

 

Bakın maçın bitimine 5 dakika kala oyuna giren Emre Çolak orta alanda ne paslaşmalar yaptı, oyunuağırlaştırdı, topu kazandığı zaman tek top oynayıp, topa buzamanda hükmettiğini gördük,. yarın bu oyuncu da sahalarda olacak yeter ki güven olsun.

 

Bunların bir örneği de Gaziantepspor'da Abdullah Ercan genç milli takımdan tanıdığı Muhammed piyasaya sürdü ve şimdi konuşulan futbolcu oldu. Öyle ki geçen sezon hep isminden bahsedilen Cenk Tosun'u kulübeye aldı .

 

Sonuç:

 

Artık Galatasaray alt yapısındaSemihgibi bir çok oyuncunun olduğunu biliyorum , genç milliveÜmit milli takımlarda oynayan futbolcular var, güvendiğin zaman gözünü kırpmadan şans tanımalı. Fatih Terim'deşu anda dengeyi sağlamak üzere, bunu zamanla yapacağına inanıyorum, güveniyorum.

X