« Hürriyet.com.tr
MENÜ

G.Saray’a yaptığın iyiliği bize de yap

F.Bahçe Kulübü, aralarındaki ihtilaftan dolayı Sadettin Saran’ın kendilerinden 20 milyon dolara yakın para talep ettiğini öne sürerek, “Daha önce G.Saray’a yaptığın gibi bu davadan vazgeç” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

FENERBAHÇE Kulübü, eski yöneticisi Sadettin Saran ile ilgili beklenen açıklamasını dün yaptı. Mahkemelik oldukları Saran’a yönelik önemli suçlamaların yer aldığı açıklamada, şöyle denildi:
“Saran Grubu, aramızdaki ihtilafın sulhen çözümü için kulübümüzden 4.4 milyon dolar talep etmiştir. Tarafımızdan, Saran Grubu’na teklif edilen tutar ise 3 milyon dolar olmuştur. Nihayetinde Doğan Grubu ihtilafın sulhen çözümü için 3.9 milyon dolar ödenmesini teklif etmişse de, bu öneri Saran Grubu tarafından kabul edilmemiştir. Bugün Fenerbahçe sevdasıyla yanıp tutuşan ve bu sevdayla başkanlık iddiasında bulunan Sayın Saran tarafından kulübümüz aleyhine başlatılan hukuki süreçte talep edilen tutar, yaklaşık 8 milyon dolardır. Bu paranın yanı sıra faizi, mahkeme masrafı, vekalet ücreti ve hatta sözleşmede düzenlenen cezai şart olan 10 milyon dolar ayrıca talep edilmektedir.
Sayın Saran açıklamasında mevcut ihtilafın tarafımızdan çözümsüzlüğe sürüklenerek kendisinin dava açma mecburiyetinde bırakıldığını ifade etmektedir. Sayın Saran, kendinizi böyle bir mecburiyette hissetmeyin, gelin davanızdan ve iddianızdan sevdanız uğruna vazgeçin. Tıpkı daha önce farklı sözleşmelere dayalı benzer iddialarınızdan Trabzonspor, Ankaragücü ve Galatasaray örneklerinde vazgeçmiş olduğunuz gibi.”

F.Bahçe’ye G.Saray’a verdiğimin iki katını verdim

Sadettin Saran, “Aziz Yıldırım bana haksızlık yaptığını kabul etsin, alacağımın ciddi bir bölümünden vazgeçmeye hazırım” dedi.

FENERBAHÇE Kulübü’nü mahkemeye verdiği için sarı lacivertli kulüpten ağır eleştiriler alan Sadettin Saran, kendini savunurken başkan Aziz Yıldırım’ı suçladı. Saran, kulüpten şahsına yönelik yapılan eleştirilere şu ifadelerle karşılık verdi:
“Sayın Aziz Yıldırım, iktidarını kaybedeceği korkusuyla, koltuğuna talip olan bir Fenerbahçeli’yi karalamaya çalışmaktadır. Aziz Bey bana haksızlık yaptığını kabul etsin, alacağımın ciddi bir bölümünden vazgeçmeye hazırım. Ama sakın benim Fenerbahçeliliğimi sorgulama cüretini kendinde bulmasın. Hele Galatasaray’ı kullanarak meni iftiralarla vurabileceğini hiç düşünmesin.
Ben Fenerbahçe’ye Aziz Bey gibi mal satmadım, aksine kulübün bir değerini pazarladım. Ben Fenerbahçe’yi mahkemeye vermedim, davayı Aziz Bey açtı. Başkan adayı olunca bana ve sözleşmeye olan bakışı değişti. “Sözleşme sona erdi” diye mahkemeye gitti. Mahkeme heyeti, Aziz Bey’in seçtiği hakem de dahil olmak üzere oybirliğiyle beni haklı buldu.
Mahkemeyi kaybedeceğini anlayınca bizimle masaya oturdu. Biz 8 milyondan 4.4 milyon dolara kadar düştük. Sayın Aziz Yıldırım ise, söylediği gibi 3 milyon dolar değil 2 milyon dolar teklif etti. Bu pazarlığın şahiti de kendilerinin şahit gösterdiği Doğan Grubu’dur. Biz de, “Madem öyle, var olan dava devam etsin” dedik.
Aziz Bey’e açık çağrıda bulunuyorum; binbir teşekkürler ederek, o dönemde Galatasaray’a teklif ettiğimin iki katına, tüm diğer tekliflerin çok üzerinde taahhütlerle benimle sözleşme yaptınız. Ben yükümlülüklerimin hepsini yerine getirdim. Başkan adayı oldum diye, parasını ödediğim locamı elimden aldınız. İftiralarla kulüpten ihraç etmeye çalıştınız. Son kuruşuna kadar hak ettiğimiz sözleşmenin iptali için dava açtınız. Sizden istediğim bana haksızlık yaptığınızı kablu etmeniz.”


Bunları da Beğenebilirsiniz