« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"G.Doğu'daki çocuklar dans edecek"

Dans Federasyonu Başkanı Hakan Demirbaş, Güneydoğu Anadolu bölgesinde yaşayan çocukları da dans sporunun içine çekmeyi hedeflediklerini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Dansın, çocukların okul başarısına ve sosyal hayatlarına da olumlu yönde etki ettiğini dile getiren Demirbaş, şöyle konuştu:
“Dansla çocuklar özgüven kazanırken, grup içerisinde hareket etme ve sorumluluk alma becerileri de gelişir. Sosyal paylaşım içerisinde yer alan dans ile çocuklarımız öncelikle okuldaki ders notlarını yükseltmekle kalmayıp, aynı zamanda disiplin suçlarından da uzak dururlar. Çünkü daha sorumlu ve bilinçli davranmaya başlarlar. Dans aynı zamanda insanları olgunlaştıran, psikolojik sorunlardan uzaklaştıran iyi bir tedavi aracıdır.”

Demirbaş, görevde bulundukları 8 aylık süre içerisinde bir çok proje hazırladıklarını da ifade ederek, sözlerini şöyle tamamladı:
“İlk etapta Güneydoğu'da sokaklarda dans eden çocuklarımızı federasyon çatısı altında toplamayı hedefliyoruz. Bu amaçla bölgede belirlediğimiz bir pilot ilde 40 çocuğumuza serbest stil dediğimiz hipop ve break dance gibi daha özgür stilde yapılan dansları öğreteceğiz. Daha sonra bölge halkının ilgisine göre bu projemizi Doğu Anadolu bölgesine de taşıyacağız.”

Bunları da Beğenebilirsiniz