« Hürriyet.com.tr
MENÜ

G.Birliği Teknik Direktörü Bakkal: Hedef koyduk, Beşiktaş'ı yeneceğiz

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mesut Bakkal, Beşiktaş ile çok zorlu bir maça çıkacaklarını belirterek, "Beşiktaş'ın gücü belli. Sezon başında bizim bir hedefimiz vardı. Bu hedefimizi yakalamak için Beşiktaş maçından galibiyetle ayrılmamız gerekiyor. Bunu da başaracak güçteyiz" dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Bakkal, tesislerde düzenlediği haftalık olağan basın toplantısında, Antalya kampından sonra ikinci yarıya Fenerbahçe yenilgisiyle başladıklarını belirterek, “Fenerbahçe karşısında takımımın istekli ve arzulu oluşundan memnunum. Ancak oyundan memnun değilim. Maçı da zaten istediğimiz oyunu sahaya yansıtamadığımız için kaybettik” dedi.

Mesut Bakkal, çok maç oynamak isteyen bir teknik direktör olduğunu, bu nedenle de lige verilen aralardan hoşlanmadığını ifade ederek, “Bir takımın başarılı olabilmesi için, özellikle de Avrupa'da başarılı olmasını istiyorsak daha çok maç oynamamız gerekir. Ben de daha çok maç oynamaktan yana bir teknik direktörüm. Bu nedenle Türkiye'de zaman zaman liglere verilen aradan da hiç hoşnut değilim” diye konuştu.

Bakkal, hafta sonu Beşiktaş ile yapacakları lig maçının ligdeki hedeflerinden kopmamaları açısından çok önemli olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu: “Beşiktaş ile çok zorlu bir maça çıkacağız. Beşiktaş'ın gücü belli. Ancak ben de takımıma çok güveniyorum. Şu anda Türkiye liglerinin en çok koşan, mücadeleci ve genç bir kadrosuna sahibim. Her iki takım için de zorlu bir maç olacak. Lige verilen arayı konsantrasyon bakımından daha iyi sağlayan takım bu maçtan da galip ayrılacaktır. Sezon başında bizim bir hedefimiz vardı. Bu hedefimizi yakalamak için Beşiktaş maçından galibiyetle ayrılmamız gerekiyor. Bunu da başaracak güçteyiz.”

UĞUR BORAL FENERBAHÇE YOLUNDA

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mesut Bakkal, hafta başında Uğur Boral'ın menajerinin bu futbolcunun sezon sonunda Fenerbahçe ile anlaştığı yönündeki açıklamalarına, şu değerlendirmeyi yaptı: “Gençlerbirliği, Uğur'a çok şey vermiştir. Uğur da takımı için faydalı bir futbolcudur. Ancak bu bir tercih meselesidir. Futbolcunun da seçme ve seçilme hakkı vardır. Uğur da tercihini Fenerbahçe'den yana kullanmıştır. Bize, onun bu tercihine saygılı olmak düşer. Ligde önümüzde 3 aylık bir süre var. Bu süre içinde Uğur'un Gençlerbirliği'ne elinden gelen her türlü faydayı sağlayacağına inanıyorum. Biz de bu süre içinde takım olarak Uğur'un yerine daha iyi bir oyuncu alacak güçteyiz.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler