Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'G.Birliği konu mankeni durumunda!'

Beşiktaş maçı sonrasındaki gelişmeleri değerlendiren Gençlerbirliği Kulübü İkinci Başkanı Atilla Aytek, "Havayı ve ortamı germek istemiyoruz. Gençlerbirliği'nin mağduriyetini kimse göz önüne almıyor, bunu kimse sormuyor. Gençlerbirliği konu mankeni durumunda” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş maçında yapılan kural hatası nedeniyle Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri'nde basın toplantısı düzenleyen Aytek, Beşiktaş Kulübü'nün, sezon başında İstanbul'da oynanması gereken maçı saha yapımı nedeniyle Ankara'da oynamayı istediğini ve kendilerinin de bu isteğe olumlu yanıt verdiklerini belirterek, “Avantajımızı kaybetmemize rağmen Beşiktaş'ın isteğini kabul ettik. Oynanan maç bu maçtır. Gençlerbirliği olarak fair-playe değer veren bir kulübüz. Bu konularda da örnek olma geleneğini götüren bir kulübüz” dedi.

Kulüp olarak hakemlik mekanizmasının yıpratılmaması gerektiğine inandıklarını ifade eden Aytek, “İnsandır, herkes hata yapabilir. Hakem çıkmış hatasını raporuna yazmıştır. Hakem kendisi karar vermiştir. Havayı ve ortamı germek istemiyoruz. Gençlerbirliği'nin mağduriyetini kimse göz önüne almıyor, bunu kimse sormuyor”  diye konuştu.
  
FIFA ve UEFA'nın kararlarının açık olduğunu ve maçın 90 dakika yeniden oynanması gerektiğini belirten Aytek, ”Futbol Federasyonu'nun tersine bir karar vereceğine inanmıyoruz” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz