« Hürriyet.com.tr
MENÜ

G.Birliği iç transferi çözdü

Gençlerbirliği, futbolcularından Engin Baytar, Sedat Yeşilkaya ve Mehmet Nas'ın sözleşmelerini uzattı.

A.A
SON GÜNCELLEME

Bu 3 futbolcuyla tesislerde gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Gençlerbirliği Kulübü Basın Sözcüsü Muammer Akyüz, geleceğin 3 yıldızının sözleşmelerini uzatmaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Akyüz, “3 oyuncumuz da gelecekte Türk Milli Takımının ve Gençlerbirliği'nin yıldız futbolcuları olacaktır. Her birisi yetenekleriyle daha uzun yıllar Türk futboluna ve Gençlerbirliği'ne hizmet edeceklerdir” dedi.

Daha sonra, Engin 3, Sedat 1 yılı opsiyonlu 3 ve Mehmet Nas da 2 yıl daha Gençlerbirliği formasını giyeceğine ilişkin sözleşmelere imza attı.

FUTBOLCULARA 1,5 GÜN İZİN

Öte yandan, teknik direktör Fuat Çapa, futbolcularına 1,5 gün izin verdi. Çapa, bu sabah yapılan antrenmanın ardından, 15 Temmuz Pazar günü sabah tesislerde toplanmak üzere oyuncularını izine gönderdi. Kırmızı-siyahlı ekip, pazar günü hazırlıkların 2. devresi için THY'nin 14.45 uçağıyla Avusturya'ya uçacak.

KAMPTA 5 HAZIRLIK MAÇI

Başkent temsilcisi, sezon hazırlıklarının ikinci devresi için Avusturya'nın Schau kasabasında yapacağı 12 günlük kamp süresince 5 de hazırlık maçı oynayacak. Gençlerbirliği, 17 Temmuz'da Çek Cumhuriyeti'nin Boleslav, 19 Temmuz'da İngiltere'nin Arsenal, 21 Temmuz'da henüz belirlenemeyen bir Sırp takımıyla, 24 Temmuz'da yine bir İngiliz takımı olan Playmouth ve son maçını ise 26 Temmuz tarihinde daha sonra belirlenecek bir takımla yapacak.
Kırmızı-siyahlılar, 27 Temmuz'da Ankara'ya dönecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz