« Hürriyet.com.tr
MENÜ

G.Birliği: Futbol erkek oyunudur

Gençlerbirliği Kulübü İkinci Başkanı Atilla Aytek, takımlarının sert futbol oynadığı yönündeki eleştirilere katılmadığını belirterek, “Futbol arenasına çıkan, bunun bir erkek oyunu olduğunu bilecek” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Çok sert futbol oynamadıklarını, neticesinde futbolun bir erkek oyunu olduğunu vurgulayan Aytek, “Bütün takımlar sert oynuyor, sadece Gençlerbirliği değil. Futbol, genelinde sert bir oyun. Böyle bir imaj Gençlerbirliği üzerinde yaratılmaya çalışılıyor. Herhalde bizi tehlike olarak görüyorlar. Tehlikeyi bertaraf etmenin yolunu da bununla bulduklarını zannediyorlar” diye konuştu.

Atilla Aytek, altyapıdan 5 oyuncunun kadrolarında bulunması nedeniyle genç bir takım olduklarına dikkati çekerek, Gençlerbirliği'ni tek yönlü suçlamanın doğru olduğuna inanmadığını ifade etti.

TARTIŞILAN PENALTI

Aytek, Beşiktaş maçında hakem İsmet Arzuman tarafından verilen penaltı kararının yanlış olduğunu söyledi.
Hakemler hakkında fazla konuşmak istemediğini, maçtaki kararların hakemin yorumu olduğunu vurgulayan ikinci başkan Aytek, “Yöneticiler olarak futbolu kaostan çıkarmak için az konuşmalıyız. İnsanlar duygularını bastıramayınca, bendeki gibi tansiyon 24-15 oluyor. Penaltı kararının doğru olduğu kanaatinde değilim” diye konuştu.

UĞUR VE İSMAİL'İN DURUMU

Basında yer alan, Uğur Boral ve İsmail Güldüren'in Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edileceği yönündeki haberlerin hatırlatılması üzerine de Atilla Aytek, “Gözlemcinin olayı tek taraflı değil de çift taraflı değerlendireceğini, ona göre düşünerek, kurula getireceğine inanıyorum” dedi.

Karşılaşma bitiminde Beşiktaşlı taraftarların çok ağır küfürler ettiğini belirten Aytek, şöyle konuştu:
“Herhalde etki-tepki meselesi diye düşünüyorum. Uğur ne yaptı, pek bilmiyorum. Gözlemci raporlarını tetkik edeceğiz ve ona göre bakacağız. Benim gözlemim, maç bitmiş, yenilmişiz ve seyirci küfür ediyor.”

Bunları da Beğenebilirsiniz