« Hürriyet.com.tr
MENÜ

G.antep'te yeni dönem

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Çıta hep yukarıda

Gaziantepspor Kulübü Başkanı Celal Doğan, yeni sezona girilirken kent halkını takıma sahip çıkmaya ve destek olmaya çağırdı. Kulüp başkanlığına yeniden seçilen Doğan, yeni döneme ilişkin projeleri olduğunu belirterek, ‘‘1982 yılından bu yana Gaziantepspor yönetiminde görev aldım ve sürekli çıtayı yükselttik’’ diye konuştu.

Tek kuruş borç yok

Gaziantepspor'da, 7 yıl önce kulüp borç batağında yüzerken başkan olarak görev aldığını, bugün ise 3.5 trilyon liralık bütçeye sahip olduklarını ifade eden Doğan, ‘‘Şu an kimseye tek kuruş borcumuz yok. Bankada rezerve parası ise 3 milyon dolar. Kendi tesisleri ve arsası var. Neredeyse tüm futbolcularımız diğer kulüpler tarafından transfer listesine alındı’’ dedi.

Kolay olmadı

Gaziantepspor'un bu noktalara kolay gelmediğini de vurgulayan Celal Doğan şunları söyledi: ‘‘Başarının altında, vali, belediye başkanı ve sivil toplum kuruluşlarının işbirliği yatıyor. Kulübün her kuruşunu kutsal bilip, kimseye kaptırmadık. Her gelen yabancıyı üstüne para verip gönderme yerine, satıp üstüne para kazanma dönemini başlattık.’’
Bunları da Beğenebilirsiniz