« Hürriyet.com.tr
MENÜ

G.Antep'te istenmeyen olaylar

Gaziantepspor ile Trabzonspor arasında oynanan ve ev sahibi takımın 1-0 kazandığı karşılaşmada hem keyif veren, hem de üzen görüntüler yaşandı.

DHA
SON GÜNCELLEME
Gaziantep Kamil Ocak Stadyumu'nda oynanan karşılaşma öncesi Gençlik 27 Grubu'nun bulunduğu tribünde dev Türk Bayrağı açılırken, ev sahibi ve konuk takım taraftarları 'Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez' sloganını birlikte attı.

Taraftarlar sloganlarıyla 20 Ağustos'ta meydana gelen 10 kişinin ölüp, 67 kişinin yaşamını yitirdiği terör saldırısını kınarken, bayramın ikinci günü annesi Perihan Kıymık'ı kaybeden Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'i de unutmadı. Bakan Şahin için 'Değerli Bakanımız Başınız Sağolsun' pankartı açıldı.

Mehmet Yıldız isimli bir taraftarın kız arkadaşı için açtığı 'Seda beni affet' pankartı taraftarlara tebessüm ettirirken, yaklaşık 25 dakika 10 kişi oynamasına rağmen sahadan 3 puanla ayrılan Gaziantepsporlu futbolcuların maç sonrası çiftetelli oynayarak sevinç yaşaması alkış aldı.

Gecenin üzen olayı ise Trabzonsporlu taraftarların kendi aralarında kavga edip, ayırmaya çalışan bir güvenlik görevlisine tekme atması ve taraftarların birbirlerini yumruklamasıydı. Olaylar fazla büyümeden önlenirken, kavga eden taraftarlardan bazıları gözaltına alındı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler