« Hürriyet.com.tr
MENÜ

G.Antepspor'da açıklama depremi

Geçtiğimiz kongrede Gaziantepspor başkanlığına aday olan ancak kulüp üyesi olmadığı için adaylığı kabul edilmeyen Gaziantepli iş adamı Tahir Tekin Öztan, yaptığı yazılı açıklama ile kentin spor gündemini salladı.

Gülşah Erkaya
SON GÜNCELLEME

“Gaziantepspor kulübü bir aile şirketi değildir” başlığı ile yerel basına gönderdiği açıklamada Coiceiro’nun gönderilişini ve Bülent Uygun ile yaşanan süreci eleştiren Öztan şunları söyledi:

 “Yönetici olmanın temel şartı, aldığı sorumluluğun bilincinde olmaktır. Sorumluluk ise sadece maçlara gitmek, transfer yapmak, tesis kurmak demek değildir. Yönetici olmak, her şeyden önce 'tutarlı olmak', 'başarılı olmak' demektir. Bir spor kulübünü yönetmek kolay şey değildir hele ki Gaziantepspor Kulübü'nü yönetmek hiç kolay değildir. Gazi unvanını hak eden bir şehri spor kulübü olarak temsil etmek oldukça saygın bir görevdir ve bu görevin başarıyla ifa edilmesi yöneticilere düşer. Yönetici olmanın temel şartı, aldığı sorumluluğun bilincinde olmaktır. Sorumluluk ise sadece maçlara gitmek, transfer yapmak, tesis kurmak demek değildir. Yönetici olmak, her şeyden önce 'tutarlı olmak', 'başarılı olmak' demektir.Son günlerde Gaziantepspor Kulübü'nden yapılan resmi duyurulara bakıldığında sırasıyla "Jose Couceiro ile önümüzdeki yıl devam edilecek" hemen ardından " Jose Couceiro ile yollar ayrıldı" daha sonra "Bülent Uygun ile anlaşma yapıldı" hemen ardından "Bülent Uygun ile yollar ayrıldı" açıklaması görülüyor. Kendi fikrinde bile bu kadar tutarsız bir yönetimin başarılı olmasını nasıl beklersiniz ?Kurumsallaşmak, o kurumu kişilerden kurtarıp sistem kurmaktır. Gaziantepspor Kulübü bir aile şirketi değildir ve keyfe keder yönetilemez. Başkanlık da kimsenin ipoteği altında değildir. Tutarsız dolayısıyla da başarısız bir yönetime bu şehir, "Sen böyle devam et" demez.Eğer yönetici olarak taraftarların size inanmasını sağlayamıyorsanız, kulübe gönülden bağlı olanların bu kulübe üye olmasını engelliyorsanız, ait olduğunuz şehri kendinizden uzaklaştırıyorsanız, asli görevinizi yapmıyorsunuz demektir. Taraftarlar, parçası olmadıkları kulübü desteklemez, sahiplenmezler. Gaziantepli olmak, Gaziantep'i sevmek cep telefon numaralarının ve otomobil plakaların 27 rakamından oluşması demek değildir! Gaziantepli olmak demek, spor kulübünden, şehrin kültürel faaliyetlerine, sivil toplum kuruluşlarından eğitimine, yollarından hastanelerine kadar ilgilenip sahip çıkmaktır. Gaziantep için her şeyin daha iyisini yapmaya çalışmaktır. Bir Anadolu Kulübü olan ve üç büyüklere meydan okuyan Bursaspor'un şampiyonluğunun ve başarısının konuşulduğu bu günlerde, Gaziantepspor'un tutarsızlıklarının konuşulması çok acıdır.Tüm mülki idare amirlerin, belediye başkanlarının, iş adamlarının, oda başkanlarının ve kuruluşların 1969 yılında kurulan, renklerini Gaziantep'in savunmasından alan bu takıma sahip çıkması gerekmektedir. Aksi halde 'Marka Şehir' diye tanıttığımız Gaziantep'in spor kulübünün başkanı İbrahim Kızıl, bizlerin yüzünü kızartmaya devam edecektir.Gaziantepspor hiçbir zaman sahipsiz değildir ve olmayacaktır. Her zaman için Gaziantepspor’un yanında ve takipçisi olacağım.”

Öztan’ın açıklamalarının Gaziantepspor gündeminde uzun süre tartılacağına kesin gözü ile bakılıyor.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler