« Hürriyet.com.tr
MENÜ

G.Antep seri peşinde

Gaziantepspor, Bursaspor ile cumartesi günü oynayacağı maçın hazırlıklarını yüksek tempoda sürdürüyor.

DHA
SON GÜNCELLEME

Bir gün tek, bir çift antrenman yapan kırmızı siyahlılarda sakat oyuncular iyileşmesi teknik heyeti sevindirdi.    

Gaziantepspor, Bursaspor maçı çalışmalarını Celal Doğan Tesisleri'nde yaptığı antrenmanla sürdürdü. Teknik direktör Jose Couceiro yönetiminde yapılan antrenmanın ana bölümünde oyuncular hedefsiz oyun ve yarı alanda çift kale oyun çalışmaları yaptı. Antrenman soğuma ve açma germe çalışmalarıyla tamamlandı. Antrenmana tedavisi devam eden Zurita ve Ümit Milli takımda bulunan Ahmet Arı katılmadı. Sakatlığı geçen Tolga Seyhan ve Ivan De Souza çalışmalara katılırken, Brezilyalı golcü Beto ise takımdan ayrı fizyoterapist eşliğinde sahada özel çalıştırıldı. Zurita ve Beto'nun Bursaspor maçına yetiştirileceği öğrenildi. Kırmızı-siyahlılar Diyarbakır ve Manisa'dan sonra üst üste 3. galibiyetini Bursaspor'dan almak istiyor.   

Gaziantepspor Teknik Direktörü Jose Couceiro üst sıraları yakalamak için Bursa'yı yenmek zorunda olduklarını belirterek, antrenmanların yoğun tempoda sürmesi nedeniyle hazırlık maçı oynamadıklarını söyledi. Couceiro "Hafta sonu maç yapmayı tavsiye etmedim. Bursa hazırlıklarımız sürüyor. Bursaspor çok iyi bir ekip ve 5 puan daha bizim önümüzde. Tabi ki elimizde şu anda bir fırsat var. Bu 5 puanlık farkı 2 puana indirmek açısından, daha sonraki haftalarda ne olacağına bakacağız" dedi.

Murat Ceylan ise, "Bizim açımızdan çok önemli bir maç. Manisa maçını aldıktan sonra daha önem taşımaya başladı. İnşallah bu hafta Bursaspor'u yenip yolumuza devam etmek ve seri yakalamak istiyoruz. Çünkü artık bu serileri çok özledik" diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz