« Hürriyet.com.tr
MENÜ

FW32 Monako'da iyiydi

Williams, Monako'da kaza geçirerek yarış dışı kalan Rubens Barrichello ve Nico Hulkenberg ile ilgili sorunları açıkladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Barrichello, aracının arkasında bir sorunla Beau Rivage'in zirvesinde bariyerlere çarparken Hulkenberg, ilk turda tünelde duvara çarptı.

Takım başlarda olayları fabrikada inceleyeceklerini açıklamıştı ama teknik patron Sam Michael, Barrichello'nun kazasının arka süspansiyon sorunu, Hulkenberg'in ise ilk virajda hasar alan ön kanattan kaynaklandığını belirtti.

Ayrıca Barrichello'nun kazası, hemen arkasındaki Sutil'in araç üstü görüntülerinden izlendiğinde yol kenarındaki bir kapağın yerinden ayrılmak üzere olduğu görülüyor, kazaya bir etken de bu olabileceği göz önünde tutuluyor.

Michael: "Rubens'in arka süspansiyonunda sorun vardı. Hangi parçanın sorunlu olduğ konusunda fikrimiz var ama tam olarak emin olmak için fabrikada malzemelerin testlerinin sonuçlarını beklememiz gerek. İlerleyecek bir mesele de değil"

"Nico'nun gridde debriyaj mandalında sorun vardı. Ardından ilk virajda HRT aracının arkasına temas etti ve böylece ön kanat bağlantısına zarar verdi. Tünele girdiğinde ise ön kanat çalışmaz oldu, önden kayma ile duvara girdi"

Michael ayrıca bu sorunların, araca yeni eklenen parçalarla ilgilisinin olmadığını da belirtti.

Michael: "Yarışta sorun yaşanan parçalar, yeni tasarımlar değildi, sezonun başından beri araçta olanlardı"

Williams teknik patronu, bu kazaların gelişim açısından Williams'ı önüne engel olmaması gerektiğini ifade etti ve Türkiye için de yeniliklerinin olduğunu ekledi.

Michael: "Şüphesiz difüzörler ve ön kanatlar gibi hasarlı parçaların yenilerinin monte edilmesi için önemli ölçüde iş yükümüz var. Bununla birlikte her iki şaside de hasar yok, bu da olumlu bir şey"

"FW32 Monako'da iyiydi, önceki yarışlara göre kesinlikle bir gelişim vardı. Ama daha rekabetçi olmak için önümüzde işlerin olduğu da doğru."

"Gelişim rotamızın doğru yönde olduğuna inanıyorum. İstanbul için bir yenilik planımız var ama şu andaki önceliğimiz, her iki araçtaki hasarları onarmak"


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler