« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Futsalda kuralar çekildi

Türkiye'de ilk kez Antalya Muratpaşa Belediyesi ile Akdeniz Turistik İşletmeciler ve Otelciler Birliği (AKTOB) işbirliğiyle düzenlenecek futsal turnuvasının kuraları çekildi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Muratpaşa Belediyesi Spor ve Sergi Sarayı'ndaki kura çekimine, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, AKTOB Başkanı Osman Ayık, Futsal Milli Takımlar Teknik Direktörü Ömer Kaner ve turnuvada yer alacak otel ile acentelerin yetkilileri katıldı.

Belediye başkanı Süleyman Evcilmen, kuralları, topu ile farklı bir spor dalı olan futsal turnuvası gerçekleştirecekleri için çok mutlu olduğuna belirterek, “Otellerimiz kış aylarında odalarını futbol turizmi ile dolduruyorlar. Futsalın da Antalya turizmine ciddi katkı sağlayacağını umuyorum” dedi.

AKTOB Başkanı Osman Ayık ise turizmi çeşitlendirmede sporun katkısının büyük olduğuna işaret ederek, “Dünyada 40'ın üzerinde spor branşı var. Dünya çapında spor organizasyonları yapılıyor. Antalya bu açıdan çok önemli bir yer. Sporda alt yapı eksiklikleri giderildiği taktirde Antalya çok önemli spor organizasyonları yapabilir. Futsal turnuvasına bölgemizde bulunan otel ve acentelerinin oluşturduğu 32 takım katılacak” diye konuştu.

Futsal Milli Takımlar Teknik Direktörü Ömer Kaner de Avrupa'daki Türk gençlerini milli takıma alarak bu spor dalında da Türkiye'nin adını duyurmaya çalıştıklarını, bu turnuvanın futsalın yayılması açısından önemli olduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından, kura çekimine geçildi. Muratpaşa Belediyesi Spor ve Sergi Sarayı'nda 16 Kasım-2 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek turnuvaya, Antalya'daki 5 yıldızlı oteller ve tur şirketlerinde çalışanlardan oluşan 32 takım katılacak. 4'er takımın bulunduğu 8 grupta, müsabakalar puan sistemiyle oynanacak.

Bunları da Beğenebilirsiniz