« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Futbolun yıldızları İstanbul’a geliyor

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Cumhuriyetin ve Futbol Federasyonu'nun 75. Kuruluş Yılı Kutlamaları programı çerçevesinde 9 Eylül'de İstanbul’da Dünya Karması ile karşılaşacak Türkiye Ligi Karması açıklandı. 24 kişilik kadroya şu futbolcular çağrıldı: Alpay, Ayhan (Beşiktaş), Tolunay, Ümit (G.Saray), Baliç, Boliç, Erol (F.Bahçe), Hüseyin (Trabzon), Kaan Dobra (Kocaeli), Oğuz, Halilagiç (İstanbul), Metin (G.Birliği), İlhan (Altay), Sinan (Bursa), Ercan (Samsun), Fatih (A.Gücü), Nuri (Antalya), İbrahim (Karabük), Muhammed (Sakarya), Dursun (Ç.Dardanel), Emrah (Adana), Abdülkadir, Ömer (G.Antep), Coşkun (Erzurum).

Türkiye Ligi Karması ile karşılaşacak Dünya Karması Takımı da son şeklini aldı. Halen Türkiye'de futbol oynayan Taffarel, Uche, Högh, Murat Yakın, Popescu, Hagi, Moshoeu ve Moldovan'ın da yer aldığı kadro şöyle:

Songo'o, N'Janka (Kamerun), Pashazadeh (İran), Bergomi (İtalya), Dunga (Brezilya), Stojkovic (Yugoslavya), Wynalda (ABD), Kubilay Türkyılmaz (İsviçre), Prosinecki (Hırvatistan), Guerrero (İspanya), Lambert (İskoçya).Bunları da Beğenebilirsiniz