« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Futbolun seref gecesi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Futbol Federasyonu ile Türkiye Futbol Vakfı, futbolumuza emeği geçen 200 kişiden, hayatta olan 111'ine dün gece düzenlenen muhteşem bir törenle ödüllendirdi.

<ı>4 yazarımıza ödül

Futbol Federasyonu ile Türkiye Futbol Vakfı'nın ortaklaşa düzenlediği gecede, Türk futboluna emeği geçen 200 kişiden hayatta olan 111'ine ödül verildi. Gecede eski futbolculardan ve gazetemizin spor yazarlarından Turgay Şeren, Ziya Şengül, Sanlı Sarıalioğlu ve Vedat Okyar da ödül aldı.

<ı>Toshack da ödül aldı

Hilton Oteli Balo Salonu'nda gerçekleştirilen görkemli gece, futbol dünyamızın ünlü simalarını bir araya getirdi. Aralarında Beşiktaş'ın eski teknik direktörü John Toshack ile İstanbulspor'un çalıştırıcısı Saffet Susiç'in de bulunduğu bazı yabancı teknik adamlara da Türk futboluna yaptıkları hizmetlerden dolayı ödül verildi.

<ı>Şeren'in konuşması

Gecede bir konuşma yapan Türkiye Futbol Vakfı Genel Sekreteri Turgay Şeren, ‘‘Bu gecenin oluşmasında Türkiye Futbol Vakfı'nın da büyük katkısı var. Türk futboluna emeği geçen kişilerin seçiminde emeği geçen ve isimleri bir kitapta toplayan sayın Cem Atabeyoğlu'na teşekkür ediyorum’’ dedi.

<ı>Ödül alanlar

Ödüle layık görülen bazı isimler şunlar: Futbol Federasyonu eski başkanlarından Hasan Polat, Cemal Saltık ve Kemal Ulusu. Antrenörlerden Fatih Terim, Gündüz Tekin Onay, Özkan Sümer, Şenol Güneş, Serpil Hamdi Tüzün. Hakemlerden Doğan Babacan, Ertuğrul Dilek, Erkan Göksel, Yusuf Namoğlu. Futbolculardan Yasin ve Gökmen Özdenak, Bülent ve Reha Eken.

<ı>Toshack'a sürpriz doğumgünü

Bu arada Türk futboluna yaptığı katkılardan dolayı ödül alan John Toshack, 50'nci yaşgününü de ödül töreninde kutladı. Toshack, özel olarak hazırlanan ve üzerinde ‘‘Happy Birthday BJK’’ yazılı pastanın, ‘‘BJK’’ yazılı kısmını yedi. Galli çalıştırıcı, kendisine gösterilen ilgi ve ödülden dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.

Bir dönem Milli Takımlarda da görev yapan G.Saray Teknik Direktörü Fatih Terim de ödül aldı.

Futbol Federasyonu eski başkanlarından ve UEFA Asbaşkanı ve İcra Komitesi üyesi Şenes Erzik de ödüle layık görülen isimler arasında yer aldı.

Altyapıdaki çalışmalarıyla Türk futboluna bir çok yeteneği kazandıran Serpil Hamdi Tüzün, ödül alırken haklı bir gurur içindeydi.

Gecede bir araya gelen Beşiktaş’ın eski teknik direktörleri John Toshack ile Rasim Kara, oldukça keyifli bir futbol sohbeti yaptılar.

Eski FIFA kokartlı futbol hakemlerinden, milletvekili Yusuf Namoğlu da ödül aldı.

Futbol Federasyonu’nun eski başkanlarından Hasan Polatkan’a ödülünü Türkiye Futbol Vakfı Başkanı Sema Küçüksöz verdi.

Geceyi Futbol Federasyonu ile ortaklaşa düzenleyen Türkiye Futbol Vakfı’nın Genel Sekreteri Turgay Şeren, konukları kapıda tek tek karşıladı.CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz