« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Futbolun paralarını deniz yutuyor

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

FUTBOL yasası, Hagi- Terim ve Aziz Yıldırım olaylarıyla boğazına kadar batan federasyonu, bu kez deniz yutmaya çalışıyor. Bakan Fikret Ünlü'nün direktifiyle futbolun defterlerini inceleyen Başbakanlık Teftiş Kurulu müfettişleri, deniz ve yağmur suları yüzünden milyarlarca liralık hasara uğrayan İstanbul'daki Riva ile Trabzon'daki Haluk Ulusoy tesisleri için yeni bir soruşturma başlatıyor.

Müfettişler, bugüne kadar 300 milyar lira harcanarak doldurulan Trabzon'daki 8 dönüm arazinin yarısının şu anda sular altında kaldığını, 4 dönüm dolgu alanını denizin yuttuğunu belirledi.

Başbakanlık Teftiş Kurulu Müfettişleri; bazı üyelerin, tesislerin inşası için denizin doldurulmasına karşı çıktığı ve Trabzon'da dolum işlemleri için harcanacak yarı paraya iki kat büyüklüğünde arazi alınacağını bildirmesine rağmen, bu kararın niye alındığını araştırıyor.

Finansör firmalara yaptırıldığı ifade edilen Riva tesislerinin de yağmur ve kar suları nedeniyle kullanılamayacak hale geldiği, bu konuda ihmali olanlar hakkında soruşturma açılacağı öğrenildi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler