Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Futbolun imparatoru

‘‘İmparatorun Huzurunda’’ başlığıyla verilen haberde, ‘‘Osmanlı İmparatorluğu çoktan yok oldu. Ancak, futbol meraklılarının çok olduğu Türkiye'de Avrupa'yı fethetmiş bir imparator hala var. Bu da Fatih Terim’’ denildi.

Alper MERT
SON GÜNCELLEME
Avrupa'yı fethetti

G.Saray'ın ‘‘İmparator’’ lakaplı teknik direktörü Fatih Terim'in ünü, ülke sınırlarını aşıp, çoktan Avrupa'ya kadar uzandı bile. Rusya'nın bir numaralı spor gazetesi Sport Express, övgüler yağdırdığı Terim için ‘‘Futbolun İmparatoru’’ yakıştırmasını yaptı. Gazete, ‘‘İmparatorun Huzurunda’’ başlığı ile verdiği haberde, ‘‘Osmanlı İmparatorluğu çoktan yok oldu. Ancak, futbol meraklılarının çok olduğu Türkiye'de, Avrupa'yı fethetmiş bir İmparator hala var. Bu da Fatih Terim’’ yorumunu yaptı.

UEFA devrimi

Sarı kırmızılı takımın başında üst üste 4 lig şampiyonluğu ve UEFA Kupası sevinci yaşayan teknik direktör Fatih Terim'e tam sayfa ayıran Sport Express gazetesi, Terim'le yapılan röportaja da yer verdi. Fatih Terim röportajında şu ifadeleri kullandı; ‘‘Türk futbolu 1999-2000 sezonunda Galatasaray'ın UEFA Kupası’nı aldığı dönemde yükselişe geçti. Bu dönemden sonra Fenerbahçe ve Beşiktaş kulüpleri de ‘Biz neden Avrupa'nın kapılarını zorlamayalım?' diye düşünmeye başladı.

Piontek faktörü

UEFA Kupası'nı aldık, Türkiye'de iddialı yöneticiler ve teknik direktörler türemeye başladı. Türkiye'de futbol ekonomik şartların kötü olmasından dolayı gelişemiyor. Yaşanan krizler olmasa, daha büyük başarılara imza atardık. Piontek'le birlikte Türk futbolu için olumlu adımlar attık. Piontek, Türk futbolunun kitabını tekrar yazan insandır. İtalya'da mutlu günler geçirdim. Ancak, Floransa'da, Milano'ya göre daha mutluydum. Çünkü ben, futbolun en çok sevildiği yerlerde mutlu olurum.

Para kötülüktür

Dünya futbolu için başlıca sorun paradır. Bir kulüp 50 milyon dolar bastırıp futbolcu transfer ediyor. Çoğu kulüp ise bu paraları verecek güçte değil. Adalet bunun neresinde? Para futbol için kötülük demektir. Rusya'da ya da başka bir ülkede çalışabilirim. Sürekli değişik ülkelerden teklifler alıyorum. Şu anda kontratım G.Saray'da olduğu için bu tekliflerle ilgilenmiyorum. Önümüzdeki yıllar ne gösterir bilinmez. Belki de Rusya'da çalışırım.’

Bunları da Beğenebilirsiniz