« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Futbolun devleri TRT'de buluşuyor

Tüm Türkiye’nin Spor Toto Süper Lig maçlarını açık yayınla izleyebildiği tek kanal olan TRT, futboldaki atılımlarını sürdürüyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Türkiye’nin kanalı TRT, Türk futbolunun saygın isimleri Hakan Şükür ve Sergen Yalçın’ı TRT1’de buluşturuyor.

TRT, Spor Toto Süper Lig’de ikinci yarının başlamasıyla birlikte, futbolseverlerin karşısına yepyeni ve iddialı programlarla çıkıyor. Cuma’dan Pazartesi’ye futbol heyecanını tüm yönleriyle ekrana taşımayı hedefleyen TRT, Süper Lig kuşağını zengin bir içerikle ekrana getirecek.

Türk futbolunun süper yıldızlarından Sergen Yalçın, Cuma, Cumartesi ve Pazartesi günleri, NTV’nin deneyimli editör, sunucu ve yapımcısı Ersin Düzen ile birlikte “BireBir Futbol” programında TRT’de olacak.

Pazar günü TRT’nin vazgeçilmez klasiği “Stadyum Pazar”da, milyonların sevgilisi Hakan Şükür-Sergen Yalçın ikilisi farklı ve özgün yorumlarıyla futbolseverlere keyifli ve düzeyli bir futbol gecesi yaşatacak.  

“Birebir Futbol” ve “Stadyum Pazar” programları Genel Yayın Yönetmeni Volkan Çetin yönetiminde deneyimli ve uzman bir kadro ile hazırlanacak.

“Birebir Futbol” ve “Stadyum Pazar” programlarını Türk TV yayıncılığının duayen isimlerinden Uğur Yıldırım yönetecek.

Uğur Yıldırım aynı zamanda yapımcı şirket Marifet Atölyesi’nin Artistik Sanatlar ve Görsel Yönetmenliği’ni üstleniyor.

Projenin Genel Yayın Koordinatörlüğü’nü CNNTÜRK’ün editör-sunucu ve yapımcılarındanAlp Özgen yapacak. Sorumlu Yapımcı ve Şef Editör Devrim Şimşek spor alanında uzmanlaşan yetenekli editörler Eyyub Rehimov, Efe Balakin ve Mehmet Genç ile çalışacak.

LigTV’nin deneyimli muhabirleri Yılmaz Dirim, Ersoy Özdem, usta kameramanları Musa Yağız, Ali Demir bundan sonra TRT için özel röportajlar-canlı yayınlar yapacak ve birbirinden renkli görüntüleri ekranlara taşıyacak.

Yayın teknolojileri konusunda Türkiye’nin sayılı isimlerinden Teknik Müdür Yücel Yılmaz, programların TRT’nin yüksek teknik standartlarında olmasını sağlayacak.

CNNTÜRK’ün eski Bilişim Müdürü İbrahim Sağlık, yayınları sosyal medyaya taşıyarak izlenirliğini ve bilinirliği arttıracak. 

Çeşitli televizyon ve yapım şirketlerinde spor alanında uzmanlaşan montaj operatörleri Fatih Kıymaz, Yılmaz Şahin, Mehmet Abanoz farklı montaj teknikleri ile Birebir Futbol ve Stadyum Pazar programlarını hazırlayacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz