« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Futbolun bücürü yoğun bakımda

Arjantinli eski efsane futbolcu Diego Armando Maradona, kalp ve yüksek tansiyon sorunu nedeniyle önceki gün yoğun bakıma kaldırıldı. Buenos Aires’teki özel İsviçre-Arjantin Hastanesi’nden yapılan açıklamada, Maradona’nın yüksek tansiyon ve kardiyomyopati rahatsızlığı bulunduğu bildirildi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Kısa açıklamada, Maradona’nın yoğun bakımda olduğu dışında başka ayrıntı verilmezken, ünlü eski futbolcunun durumunun ağır olduğu belirtildi. Maradona’nın özel doktoru Alfredo Cahe, ünlü yıldızın hastaneye kaldırılmasının, görmekte olduğu uyuşturucu tedavisi ile ilgisi olmadığını söyledi.

HAYRANLARI KAPIDA

43 yaşındaki eski yıldız oyuncunun kaldırıldığı hastanenin önünde, onlarca hayranı toplandı. Babası, eski eşi ve iki kızı da Maradona’nın bulunduğu hastaneye geldiler.

Maradona, Ocak 2000’de, Uruguay’da tatilde iken hastaneye kaldırılmış ve ciddi kalp sorunu olduğu teşhisi konulduktan birkaç ay sonra, uyuşturucu tedavisi için Küba’ya gitmişti. Maradona, kokain bağımlılığından kurtulmak için Küba’da tedavi görüyordu.

Maradona, eski takımı Boca Juniors’ın Nueva Chicago’yu La Bombonera stadında 2-0 yendiği maçı izledikten sonra hastaneye kaldırıldı. Maradona, önceki hafta kişisel işleri için Buenos Aires’e gelmişti. Uyuşturucu sorunu sık sık başına dert açan Maradona, 1997’de profesyonel futbolu bırakmıştı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler