Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Futbolun adaleti yoktur

Fenerbahçeli futbolcu Bekir İrtegün, Spor Toto Süper Lig'de elde ettikleri şampiyonlukta, teknik direktör Aykut Kocaman'ın yarattığı ortamın önemli bir rolü olduğunu söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Sarı-lacivertli ekibin 2010-2011 sezonu şampiyonluğunu AA'ya değerlendiren Bekir, teknik direktör Kocaman'ın kendilerine verdiği güvenin ve takım olarak bir araya gelmelerinin şampiyonluğu getiren en büyük nedenlerden birisi olduğunu kaydetti.

Bekir, sözlerini şöyle sürdürdü: “Aykut hoca için nasıl Fenerbahçe bir şanssa, Fenerbahçe için de Aykut hoca bir şanstır. Çünkü, taşlar yerinden oynadı Fenerbahçe'de. Futbolda olması gereken şeyler oldu. Oynamayan futbolcu, az dakika alan futbolcu şunu söyleyebiliyordu; 'Ben çalıştığım sürece sırası geldiğinde forma bana gelecek.' Çünkü, Aykut hoca bize bu güveni verdi. Futbolda hiçbir zaman, ben bunu futbolcu olarak söylüyorum, yüzde 100 adalet yoktur. Bu futbolun doğasına aykırıdır çünkü. Hakkını vermek lazım, çalıştığımız teknik direktörümüz Aykut Kocaman bu konuda bizlere gerçekten çok adaletli, sevecen, dürüst samimi davrandı. Bu tür faktörler bir araya gelmesi, herhalde mutlu sona ulaşmamızın en büyük nedenlerinden biridir.”

“DAHA ÇOK HAK ETTİĞİMİZİ DÜŞÜNÜYORUM”

Fenerbahçeli futbolcu, tüm Türkiye'nin ve futbolseverlerin Trabzonspor ve Fenerbahçe'ye, futbol anlamında bu zevki yaşattıkları için teşekkür borçlu olduğunu ifade etti.

Trabzonspor'u mücadelesi nedeniyle kutlayan Bekir, şöyle konuştu: “Biz ne kadar maç kazansak da onlar hiç bırakmadı. Bence onlar da müthiş bir sezon geçirdi. Ama bizim daha çok hak ettiğimizi düşünüyorum. Onlar da bence hak etti, ama bizim bir adım önde olduğumuzu söyleyebilirim. Neden? Biz çok kötü günlerden geldik. Şampiyonlar Ligi'nden elenmiş, UEFA Avrupa Ligi'nden elenmiş, Türkiye Kupası'nda bir facia yaşanmış ve ilk yarıyı 9 puan geride kapatmış büyük bir camianın futbolcuları olarak biz şampiyon olduk.”

Her futbolcunun kaldıramayacağı bir stres yaşadıklarını kaydeden Bekir, “Bu heyecanı yaşamak sonu güzel biterse inanılmaz mutluluk verici. Bu mutluluğa varıncaya kadar yaşadığımız stres, sıkıntı, psikolojik faktörler... Her futbolcunun kaldırabileceği, belki de her futbolcuya nasip olmayacak şeyler” ifadelerini kullandı.

Her maça final gibi bakarak çıktıklarını anlatan Bekir, zor anlarda mücadeleyi bırakmamalarının kazanılan başarıda çok önemli olduğunu vurgulayarak, “Zordu ama kesinlikle inancımızı muhafaza ettik. Tabii ki galibiyetlerin rolü de büyüktü. Bizi ateşledi. Deplasmanda aldığımız çok önemli puanlar, galibiyetler var. Bunlar bize itici güç oldu. Neticesinde mutlu sona ulaştık. Çok mutluyuz, çok gururluyuz” şeklinde konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz