« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Futbolumuza yeni bir ivme kazandıracaklar"

Türkiye'nin ilk kez ev sahipliği yaptığı UEFA U19 Avrupa Kadınlar Şampiyonası'nın turnuva elçisi olan A Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı, ülkemizde yaşanan 15 günlük futbol heyecanının, hızla gelişen kadın futbolumuza yeni bir ivme kazandıracağını söyledi.

İSTANBUL, (DHA)
SON GÜNCELLEME

Milli Takımların yanı sıra futbol genel direktörlüğü görevinde de bulunan Avcı, şampiyonayla ilgili olarak şunları söyledi: "U19 Yaş kategorisinde 11. kez düzenlenen UEFA Kadınlar Avrupa Şampiyonası'nın, tesisleşme açısından Avrupa'nın önde gelen futbol şehirlerinden olan Antalyamızda düzenlenmesinin heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz. 1993 yılında ülkemizde resmi olarak temelleri atılan kadın futbolunun; son 6 yılda 7'den 72 takıma yükselmesi, lisanslı kadın futbolcu sayısının aynı süreçte 72'den 1500'ekadar çıkması, Federasyonumuzun Futbol Gelişim Departmanı aracılığı ile attığı olumlu adımları gösterirken hem de ülkemizde kadınların futbol oynamaya ilgisinin arttığının en net göstergesidir. Değişik branşlarda kadın spor takımlarımızın yıllar sonra olimpiyatlara katılma hakkı kazandığı bu dönemde, kadın futbolumuz için de geleceğin sağlam temellerinin atılmasından gurur duyuyoruz."

 

TFF'nin vizyonu ve programlı çalışmasıyla kadın futboluna hak ettiği değeri verdiğini vurgulayan Abdullah Avcı, "5. yıldıza ulaştığımız Grasroots'tan elit seviyeye kadar oyuncu sayısını artırmak, eğitim programları ile daha fazla kadın antrenör ve hakem yetiştirmek, medya ve sponsor desteğiyle farkındalık oluşturmak temel hedef olarak belirlendi. Tabii ki devlet, özel sektör, sponsorlarımız ve medya gibi tüm paydaşlarımızın artan desteği, hedeflerimize giden bu yolda bize hem motivasyon hem de güç verecektir. Bu güzide organizasyonun Türkiye'ye kazandırılmasında ve kusursuz düzenlenmesinde emeği olan herkese Türk futbolu adına teşekkür ediyor ve her geçen gün tribünlerde daha fazla görmeye başladığımız kadınlarımızın, saha içinde de güzel oyunumuzun güzel oyuncuları olarak katılımlarının artmasını diliyorum" diye konuştu.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler