GeriSpor Futbolumuz tepetaklak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Futbolumuz tepetaklak

Futbolumuz tepetaklak
refid:3727824 ilişkili resim dosyası

2002’de Dünya üçüncüsü olduk, sonra Avrupa Şampiyonası ve Dünya Kupası Finalleri’ne katılamadık. Kulüplerimiz de Avrupa’da hayal kırıklığı yaşattı.

Kulüpleri de vurdu

2006 Dünya Kupası Finalleri play-off baraj maçında İsviçre ile yaptığı maçlar sonrası finallere gidemeyen Türkiye, son dönemde büyük organizasyonlara katılamayarak, başarısız bir görüntü sergiledi. 2002 Dünya Kupası Finalleri’nde 3. olarak tarihinin en önemli başarısına imza atan Türkiye, bu başarının ardından Avrupa Şampiyonası ve Dünya Kupası Finalleri’ne katılamayarak, büyüttüğü hedefleri gerçekleştiremedi. Türk futbolu, Dünya Kupası sonrası yaşadığı düşüşü kulüpler bazında da yaşadı.

Erzik’ten itiraf

UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik, Türk futbolunda bir düşüşün yaşandığını söyledi. Erzik, "Bir düşüş yaşandığı muhakkak" derken, sözlerini şöyle sürdürdü: "Son dönemdeki başarısızlıklar hem federasyon düzeyinde, hem de kulüpler bazında kurumsal bir yapıya kavuşulmaması sonucunda oluştu. Bunu acilen düzeltmek gerekiyor. Önce kurumsal yapının oluşturulması lazım. Acilen hareket edip bu organizasyonu sağlayacak kurumları hem kulüplerin, hem de federasyonun gerçekleştirmesi gerekiyor" dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle