« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Futbolu yaşatalım

Gaziantepspor Kulübü Başkanı Celal Doğan, "Türk futbolunda seyirci ve gelir kaybı var. Devletin asli görevini yapan kurumlar, destek olmak yerine köstekleniyor. Bu kurumu yaşatmak için gereken yapılsın" dedi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
SÜPER Lig Kulüpler Birliği Vakfı toplantısı hararetli tartışmaları da beraberinde getirirken, sorunların çözümü için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a çıkma kararı alındı. Birlik içinde bir komisyon oluşturulduğu ve bu komisyonun, sorunları anlatmak için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşeceği açıklandı. Yaklaşık 2 saat süren toplantıya, Süper Lig kulüp yöneticilerin yanı sıra İkinci Lig A Kategorisi'nde mücadele eden kulüplerin temsilcileri katıldı.

Futbolumuz ölüyor

Birlik Başkanı İlhan Cavcav yönetiminde toplanan kulüp yöneticileri ve başkanları son günlerde gündeme gelen olaylarla ilgili görüşlerini açıklarken özellikle vergi cezaları konusunda neler yapılması gerektiği konusunu tartıştılar. Cavcav, bir komisyon oluşturduklarını, beklentileri ve sıkıntılarını hükümet ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a iletmek üzere karar aldıklarını belirtti. Daha sonra söz alan G.Antepspor Kulübü Başkanı Celal Doğan, "Futbolumuz ölüyor. El birliği ile yaşatmalıyız" dedi. Doğan, şöyle devam etti:

Bu yükü taşıyamıyoruz

"Futbol sektörünün üzerinde kara bulutlar dolaşıyor. Türk futbolunda seyirci ve gelir kaybı var. Devletin asli görevini yapan kurumlar, destek olmak yerine köstekleniyor. Azalan gelirlerin takviye edilmesi gerekirken, Maliye Bakanlığı vergi denetimi yapıyor. Baremleri ve KDV oranlarını yükseltiyor. Kulüpler sorunları taşıyamayacak hale geldi.

Bu anlayışla devam edersek, en iyi propaganda aracına ket vurur ve öldürürüz. Sözde birliklerimiz var, bunun yarın eyleme dönüşmesini istemiyoruz. Yarın kulüpler maça çıkmazsa vebali kulüplerimize ve birliğimizde olmaz. Spora çok büyük ilgisi olan Başbakanımızdan bu konuya duyarlılığını istiyoruz. Bu sektör ölüyor. Bu kurumu yaşatmak için gereken yapılsın. Boykot diye bir şey olmaz. Sorun oraya kadar gelirse, o zaman boykottan daha kötü olur.’

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler