Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Futbolu bıraktıktan sonra yönetici olacak

Bank Asya 1. Lig'in yeni takımlarından Şanlıurfaspor'un yeni transferi Gökhan Güleç, futbolculuk yaşamının ardından futbola yönetici olarak hizmet etmeyi hedeflediğini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Yeni sezona Kızılcahamam'da hazırlanan Şanlıurfaspor'un golcüsü Gökhan Güleç, geçen sezon formasını giydiği Kasımpaşaspor'dan ayrıldıktan sonra kendisine en ciddi teklifi yapan Şanlıurfaspor ile 2 yıllık sözleşme imzaladığını bildirdi.

Şanlıurfaspor'un hedefinin bu sezon Süper Lig'e yükselmek olduğunun altını çizen Gökhan Güleç, “Ben de bu hedef doğrultusunda Şanlıurfaspor'dayım. İnşallah bunu başarırız. İyi bir kamp dönemi geçirerek yeni sezona hazır şekilde girmek istiyoruz” dedi.

Güleç, daha önce Gaziantepspor, Beşiktaş, Denizlispor, Bursaspor gibi Süper Lig takımlarının formalarını giydiğini ve spor kamuoyunun kendisinden büyük beklentileri olduğunu hatırlatarak, son dönemlerde yaşanan düşüşte kendisinin de kabahatlerinin olduğunu dile getirdi.

Bir insanın öncelikle suçu kendisinde araması gerektiğini vurgulayan Güleç, “Elbette bizim de kabahatlerimiz vardır. Sıkıntılarımız oldu. Ancak geçmiş bitti önümüzde yeni bir sezon var. İnşallah bu sezon istikrarlı bir şekilde forma giyip, Şanlıurfaspor ile birlikte tekrar Süper Lig'e döneriz” diye konuştu.

Gökhan Güleç, daha önce Gaziantepspor'da forma giydiğini ve futbolda çıkışı burada yakaladığını anımsatarak, aynı çıkışı Şanlıurfa'da yeniden yakalayacağına inandığını ifade etti.

Futbolculuktan sonra yöneticilik hedefi

Yaşının genç olmasına rağmen aktif futbolculuk yaşantısının ardından neler yapmak istediğiyle ilgili de planlama yaptığını belirten Gökhan Güleç, bu kapsamda teknik direktörlüğü hiç düşünmediğini söyledi.

“Futbolculuk yaşamımın ardından futbola teknik adam olarak değil, yönetici olarak hizmet etmeyi hedefliyorum” diyen deneyimli golcü, şöyle devam etti:
“Futbol oynarken aynı zamanda üniversitede spor yönetimi eğitimi alıyorum. Hem alaylı, hem mektepli hem de futbolu üst düzey oynamış olarak hizmet etme isteğim var. Çünkü Türkiye'de bu profilde yönetici eksiği var. Teknik direktörlük görevi futbolda bir şeyleri düzeltmek adına yetersiz kalıyor. Soyunma odası ve saha içindeki psikolojiyi bilmeyen insanlar bizi yönetiyor. Futbolu, futbolun içinden gelen insanlar yönetmeli. Ben buna inanıyorum. Türkiye'de 10 sene sonra bu profilin değişeceğine, futbolu, futbol bilenlerin, futbol oynayanların yöneteceğine inanıyorum. Ben de o akımın en önde gelenlerinden olmak istiyorum.”

Yönetici babanın futbolcu oğlu

Gökhan Güleç, Bursa'nın İnegöl ilçesinde doğup büyüdüğünü, futbola da İnegölspor'da başladığını hatırlatarak, bordo-beyazlı takımın bu sezon Spor Toto 2.Lig'e yükselmesinden büyük mutluluk duyduğunu da ifade etti.

Babasının da halen İnegölspor'a yönetici olarak hizmet ettiğini belirten Güleç, “İnegölspor bizim kalbimizde yer alan bir kulüp. Doğduğumuz, büyüdüğümüz yer. Onların da bu sene Bank Asya 1. Lig'e yükselme hedefleri var. İnşallah bu hedeflerine ulaşırlar” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler