« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Futboltenisi şampiyonası başlıyor

10. Avrupa Futboltenisi Şampiyonası’nı 13 – 15 Kasım 2009 tarihleri arasında İstanbul Fatih Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilecek.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

14 ülkenin yarışacağı şampiyonada grup, çeyrek ve yarı final maçları 13 - 14 Kasım, final maçları ise 15 Kasım tarihlerinde yapılacak.

Turnuvanın basın toplantısı Türkiye Futboltenisi Platformu adına Başkan Orhan İçin, Jale Kibritçioğlu, Resmi İleşim Direktörü Atacan Tırnova ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Futboltenisi Federasyonu Başkanı Şevket Songur, Uluslararası Futboltenisi Federasyonu Başkanı Dubravko A. Lipnjak ve Romanya Futboltenisi Federasyonu Başkanı Ion Zarna’nın katılımıyla yapıldı.

Türkiye Futboltenisi Platformu Başkanı Orhan İçin, ülkemizde futboltenisinin, “ayaktenisi” ya da “ayakvoleybolu” gibi yanlış isimlerle bilindiğini belirterek, bu önemli turnuvanın, hem Türkiye’nin tanıtımına fayda sağlayacağını, hem de sporun Türkiye’deki gelişimine ivme kazandıracağını söyledi.

Futboltenisi aynı zamanda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin bilardo ile birlikte uluslararası alanda temsil edilebildiği iki spor dalından biri olma özelliğini taşıyor.

Türkiye’de ve Avrupa’da hızla gelişen futboltenisinin, bu önemli şampiyonasının basın toplantısında siz değerli basın mensubunu da aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Şampiyonada Türkiye’nin dışında KKTC, Macaristan. Moldovya, Slovakya, Romanya, Makedonya, Çek Cum, Hırvatistan, Rusya, Polonya, İsviçre, Fransa, Ukrayna yarışacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler