Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Futbolsuz galibiyet

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Meriç ENERCAN

Fenerbahçe Başkent deplasmanında çekindiği her halinden belli Ankaragücü'nü ikinci yarı golleriyle yenerken, Otto Bariç'i B.Saffet kurtardı.

Fenerbahçe öylesine ürkek oynuyordu ki, sahaya Coulibaly ile tek forvet olarak çıkan Ankaragücü'ne karşı, Uche, K.Saffet, Kemalettin ve Mustafa Doğan gibi dört savunmacıyı sabit oynatıyordu. İstanbul'un sarı lacivertlileri karşılaşmanın ilk yarısında orta alanda organize olamazken bunda Okocha ve Moshoeu'nin iyi marke edilmesi en büyük etkendi.

Ankaragücü ise savunmaya orta alandan başlayıp, 3-5-1-1 yayılışı ile rakibini savunmasının önüne getirmiyordu başlangıçta. Adnan'ın başarılı oyunu ve Fatih'in inanılmaz çalışkanlığı ilk yarıda Fenerbahçe takımına bırakın gol, pozisyon bile getirmedi. Ancak ikinci yarıda Ahmet'in kanadından Faruk ile çok rahat gelen ve rakip savunmaya hata yaptıran Fenerbahçe Saffet asistli iki Moshoeu golü ile günün isimlerinden Adnan'ı mağlup etmeyi başardı.

Dün akşam Fenerbahçe iyi oynamadı. Faruk'un çalışkanlığı, B.Saffet'in asistleri ve Moshoeu'nin golleriyle kazanmayı başardı. Hakem Erol Ersoy'un iyi yönetim gösterdiği karşılaşmada Fenerbahçe'nin oynadığı futbolun, mücadele ve kalite olarak bir şampiyon adayına yakışmadığını belirtmek gerek. Ancak yine de kazananın her zaman haklı olduğu unutulmamalı.Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler